Data wydarzenia: 05.09.2021 10:00 - 05.09.2021 17:00
Miejsce wydarzenia: Stara Kopalnia

Dobra wiadomość dla miłośników pikników rodzinnych, na których można się i bawić, i czegoś ciekawego dowiedzieć. A pogoda ma być dobra!


5 września 2021 roku (niedziela), w godzinach 10.00-17.00 na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu odbędzie się kolejne z wydarzeń w ramach ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczna Autostrada". 

Kampania organizowana jest przez Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Łodzi. Jej podstawowym celem jest rozpowszechnienie wśród użytkowników dróg wiedzy z zakresu bezpiecznego poruszania się po autostradach i trasach szybkiego ruchu oraz udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku. Kampania ma charakter ogólnopolski i jest przeprowadzana w dwunastu miastach w Polsce oraz na autostradach A1 i A2.
Odbywa się pod patronatem i przy współpracy z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

W ramach kampanii przewidziany jest cykl wydarzeń w miastach i Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP) na autostradach, podczas których organizowane będą pokazy pierwszej pomocy oraz krótkie zabawy edukacyjne dla dzieci i dorosłych z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.


W programie przewidziane są m.in.:

• pokazy pierwszej pomocy i użycia AED
• możliwość sprawdzenia refleksu,
• sprawdzenia reakcji osób po spożyciu alkoholu i środków psychoaktywnych (alko- i narkogogle),
• strefa edukacyjna (zabawowa) z zakresu BRD i pierwszej pomocy dla dzieci,
• aktywny wypoczynek na sprzętach (specjalistyczny masaż relaksacyjny)
• skaner wzroku (testy ostrości wzroku, postrzegania kolorów, odporność na olśnienie)
• możliwość skorzystania z podstawowych badań, jak pomiar ciśnienia, tętna, saturacja, poziom cukru.

Uczestnicy otrzymają pakiety materiałów zawierające m.in. informacje o tym, jak prawidłowo poruszać się po autostradach, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym (dla dorosłych i najmłodszych), zasadach udzielania pierwszej pomocy, a także karty ICE (in case of emergency), pomocne przy powiadamianiu bliskich w razie wypadku.


Dla partnerów projektu – miast, które zostały włączone w cykl eventów, przekazane zostaną nieodpłatnie AED (automatyczne zewnętrzne defibrylatory). Wałbrzych też dostanie.


Opr. MS
Zdjęcie ilustracyjne archiwalne: Elżbieta Węgrzyn