Przetasowania w wałbrzyskich stacjach paliw, jedna znika, jedna ma się wkrótce pojawić. W odległości kilkuset metrów od siebie.


W okolicach Pałacu Tielscha od kilku dni jest demontowana stacja paliw Circle K, dawniej Statoil. Zapytaliśmy więc, czy to likwidacja, przeprowadzka, zmiana operatora czy po prostu remont.

- Stacja Circle K w Wałbrzychu, przy ul. Armii Krajowej, zostanie wkrótce zamknięta. Powodem jest wygaśnięcie umowy dzierżawy i decyzja firmy o jej nieprzedłużaniu. Circle K zaprasza wszystkich klientów na najbliższą stację przy ul. Wrocławskiej - taką odpowiedź otrzymaliśmy z biura prasowego Circle K. Na razie nie wiadomo, czy miejsce po stacji przejmie inny operator.

Tymczasem kilkaset metrów dalej, w okolicy przejazdu kolejowego, prawdopodobnie na miejscu dawnej stacji Shell zlikwidowanej około 10 lat temu, ma według zapowiedzi powstać stacja paliw nieujawnianego na razie operatora. Pisaliśmy o tym w październiku: WAŁBRZYCH: BĘDZIE NOWA STACJA BENZYNOWA I WARSZTAT Z MYJNIĄ?

Na razie przedsięwzięcie o nazwie „Budowa stacji paliw ciekłych i LPG z myjnią ręczną i zagospodarowaniem terenu wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną na działce nr 7/4 obręb 20 Stary Zdrój w Wałbrzychu” jest na etapie wymiany dokumentów, bo w połowie stycznia urząd miasta zawiadamiał, że otrzymał uzupełnienie do wniosku dotyczącego wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego przedsięwzięcia. Wcześniej, w grudniu, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska we Wrocławiu poinformował o niemożności wydania w powyższej sprawie opinii w ustawowo wyznaczonym terminie, z uwagi na skomplikowany charakter sprawy.

Decyzja o rezygnacji sieci Circle K ze stacji na Armii Krajowej może mieć zatem związek albo z tą inwestycją, albo ze zbliżającym się przeniesieniem drogi krajowej 35 z Wrocławskiej i Armii Krajowej na obwodnicę zachodnią, co powinno nastąpić w ciągu roku. I co przekieruje na nią strumień aut.


Czytaj też:

BEZPŁATNY SYSTEM INFORMACJI PARKINGOWEJ W WAŁBRZYCHU JUŻ DZIAŁA
WAŁBRZYCH POWIAT: BĘDZIE TU MARKET CZY STACJA BENZYNOWA? (FOTO)


Przypominamy archiwalne zdjęcia stacji paliw w Boguszowie, i że stacja w Mieroszowie wraca: Boguszów: Tutaj tankowały automobile [ZDJĘCIA ARCHIWALNE]


Opr. MS
Zdjęcie ilustracyjne
: Magdalena Sakowska