Zmiana organizacji ruchu w Śródmieściu narobiła problemów także wałbrzyskim krwiodawcom. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wystosowało do nich apel.


W związku ze zmianą organizacji ruchu (ruch przy RCKiK w Wałbrzychu na ul. Czerwonego Krzyża jest obecnie dwukierunkowy) został wprowadzony zakaz parkowania samochodów wzdłuż budynku Centrum. W związku z tym RCKiK informuje:

Uwaga wałbrzyscy Krwiodawcy! Jesteśmy w trakcie rozmów, aby zapewnić bezpieczne miejsca parkingowe dla Państwa samochodów. W poniedziałek 24 czerwca prosimy o pozostawienie samochodu na parkingu przy RCKiK widocznym na zdjęciu lub w miarę możliwości dotarcie do nas komunikacją miejską. Prosimy o wyrozumiałość i przepraszamy za kłopot. PROSIMY O BEZWZGLĘDNE NIEPARKOWANIE SAMOCHODÓW WZDŁUŻ NASZEGO CENTRUM (ul. Czerwonego Krzyża) ORAZ NA ULICY PROSTOPADŁEJ (ul. Szpitalna), GDYŻ GROZI TO USUNIĘCIEM SAMOCHODU PRZEZ LAWETĘ.

A krew w wakacje jest bardziej potrzebna niż w innych miesiącach roku, bo wtedy jest mniej donacji (potrzebna jest zawsze). Krew jest niezbędna dla dzieci i dorosłych walczących z rakiem, dla pacjentów oczekujących na zabieg chirurgiczny, ofiar wypadków. W siedzibie RCKiK w Wałbrzychu można rejestrować się do oddawania krwi od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 13.30 oraz w pierwszą sobotę miesiąca w godz. 8.00 – 12.00.


O organizacji ruchu w centrum w związku z budową obwodnicy pisaliśmy:
WAŁBRZYCH PL. GRUNWALDZKI: UTRUDNIENIA DLA PIESZYCH I ZMIANY AUTOBUSÓW
PLAC GRUNWALDZKI SIĘ ZAWĘŻA [FOTO I MAPY]


Opr. MS
Foto użyczone:
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu