Na wigilię wigilii 2020 swój protest zaplanowali kierowcy samochodów ciężarowych i planują blokadę dolnośląskich tras. Jeśli więc planujecie się tego dnia przemieszczać, wkalkulujcie w plan dnia ryzyko stania w korkach. Gdzie mają odbyć się protesty?

Aktualizacja

Jak informuje 23 grudnia o godz. 11 wojewoda dolnośląski: protest został odwołany.

22 grudnia pisaliśmy

Biuro wojewody dolnośląskiego podaje:
23 grudnia w godz. 11.00 – 16.00 na autostradzie A4 na odcinku Jędrzychowice – Wrocław mogą wystąpić poważne utrudnienia
związane z planowanym protestem kierowców samochodów ciężarowych. Apelujemy, aby w miarę możliwości już teraz zaplanować inną alternatywną trasę przejazdu, rozpoczynając podróż zatankować do pełna pojazd oraz zabezpieczyć żywność i napoje, aby przetrwać czas rozładowywania ewentualnych zatorów. Należy pamiętać o przestrzeganiu zasady „korytarza życia”. Wojewoda zachęca do śledzenia komunikatów publikowanych w aplikacji RSO.

Natomiast serwisy motoryzacyjne zapowiadają, że zablokowana ma zostać autostrada A4 na odcinku od od Krzywej do Pietrzykowic (w okolicy Bielan Wrocławskich). Autostradą ma się poruszać kolumna około 150 pojazdów. Utrzymają one prędkość około 10 km/h i mają tym samym doprowadzić do kompletnego paraliżu trasy z Wrocławia w kierunku Niemieckiej granicy. Korki wystąpią również w okolicy Legnicy, na przecinającej blokowaną autostradę trasie Legnica - Jawor.

Protestujący chcą zwrócić uwagę na ogromne problemy całej branży związane z zamknięciem przejazdu ciężarówek z Anglii do Francji.


oprac. ELW
fot. ilustracyjne