I to jedzie w tej chwili, bo w podróż wybrał się jej nowy właściciel wraz z 11-letnim synem. W salonie Toyota Wałbrzych Nowakowski miało miejsce kolejne już w historii imprezy przekazanie białej i ładnie pomalowanej Toyoty Aygo - nagrody głównej w loterii XXI Toyota Półmaraton Wałbrzych.


Tym razem nowa Toyota Aygo została wylosowana przez biegacza z numerem 1086 - Piotra Towpika z Kłodzka. Jak mówili Michał Zieliński z Toyota Wałbrzych Nowakowski Sp. z o. o i Grzegorz Górski z Toyota Motor Manufacturing Poland, cieszą się, że po raz kolejny salon i fabryka biorą udział w tym wydarzeniu, i że mogą przekazać klucz do świetnego auta, którego silnik oraz skrzynia biegów powstały w wałbrzyskiej fabryce. I mają nadzieję, że za rok nic się nie wydarzy - w ubiegłym roku pandemia pokrzyżowała plany organizatorów biegu - a kontrakt jest podpisany na kolejne trzy edycje półmaratonu.Pan Piotr został wylosowany jako trzeci z kolei możliwy właściciel auta i jest żywym dowodem na to, że czasem trzeba się przemóc i wynikają z tego same korzyści. 

- Startowałem w Toyota Półmaraton Wałbrzych w 2017 roku, podobało mi się i zapisałem się na 2020, ale, jak wiemy, biegu wtedy nie było, więc przeniosłem zapis na 2021. Szczerze mówiąc, nie bardzo chciało mi się jechać, byłem po urlopie, niedziela, a ja wolę biegać w soboty, żeby mieć w niedzielę czas dla rodziny. Ale śledziłem pogodę, warunki zapowiadały się fajne i szkoda trochę było. Pojechałem. I mówiłem żonie, że wrócę nowym autem. W tym maratonie szansa wygrania samochodu jest spora: 1 na 3000 - mówił mieszkaniec Kłodzka.Pan Piotr przybiegł w środku stawki, był 759 lub 760. Biega po kilka razy rocznie, w tym po dwa półmaratony. To czwarty samochód w jego życiu, ale pierwsza toyota, wcześniej jeździł głównie oplem, poza nim skody, fordy, peugeoty. 

- Na pewno to wygodne auto. Nie będzie ciężko pracować, do pracy mam niedaleko, w weekend na ogół gdzieś się wybieramy, Konrad lubi ze mną jeździć - dodał pan Piotr. I pojechali.Zgodnie z zasadami losowania samochodu przez rok nie wolno go przemalowywać, a w ciągu 4 miesięcy trzeba go sfotografować w najbardziej atrakcyjnym miejscu swojej miejscowości. 
Toyotę Aygo można było wylosować podczas wałbrzyskiego półmaratonu już po raz ósmy.


W ostatnich latach:
2019: PÓŁMARATON WAŁBRZYCH: NOWĄ TOYOTĄ ODJECHAŁ BOGUSZOWIANIN (FOTO)
2018: PÓŁMARATON WAŁBRZYCH: WIEMY DOKĄD POJEDZIE TOYOTA (FOTO)
2017: WAŁBRZYCH: WYLOSOWAŁA SAMOCHÓD I POJECHAŁA NIM DO STOLICY (FOTO)


Relacje z biegów:


Kwestie logistyczne i nagrody w biegu - 21. Toyota Półmaraton Wałbrzych: Samochód i gadżety czekają! [FOTO]

2018:
19. PÓŁMARATON OZDOBĄ SPORTOWEGO WAŁBRZYCHA (FOTO)
19. TOYOTA PÓŁMARATON - WOKÓŁ BIEGU [FOTO]
19. TOYOTA PÓŁMARATON WAŁBRZYCH - MIGAWKI Z TRASY (ZDJĘCIA)

2017:
18. TOYOTA PÓŁMARATON - WOKÓŁ BIEGU
PÓŁMARATON: KENIJCZYCY I ROSTKOWSKA NAJLEPSI


Tekst i foto: Magdalena Sakowska