Fantastyczne ilustracje i grafiki wałbrzyszanina Tomasza Marońskiego znane są na całym świecie. Teraz mogą Wam one towarzyszyć przez cały 2017 rok, bo stały się ilustracjami w kalendarzu. Ten piękny kalendarz powstał w Zakładzie Aktywności Zawodowej Victoria. To produkt całkowicie wałbrzyski i wspiera pracę osób niepełnosprawnych.

- Kilka tygodni temu zaproponowaliśmy panu Tomaszowi współpracę i zgodził się. W kalendarzu znalazły się jego znane grafiki. Chcielibyśmy, aby jego projekt w naszym wykonaniu był dostępny w miejscach odwiedzanych w naszym mieście przez turystów - mówi Marek Pabisz, dyrektor Zakładu Aktywności Zawodowej "Victoria" mieszczącego się w dzielnicy Sobięcin. Nic dziwnego, bo to produkt zaprojektowany i wykonany przez mieszkańców naszego miasta, a Tomasz Maroński to wałbrzyski twórca o światowej renomie. Jego obrazy olejne oraz grafiki komputerowe stanowiące ilustracje i okładki do książek, są rozpoznawalne na wszystkich kontynentach. Maroński jest autorem niesamowitych pejzaży i krajobrazów, autorskiej talii Tarota oraz fantastycznych postaci. Teraz kilka z tych prac trafiło do kalendarza.
To kalendarz 13-kartkowy w formacie A3 wydrukowany w technice cyfrowej na papierze kredowym. Przewidywana cena sprzedaży to 40 zł brutto. Kupić go można już teraz w wałbrzyskim ZAZ "Victoria" (ul. 1 Maja 112) lub poprzez zamówienie na adres mailowy poligrafia@zazvictoria.pl. Wkrótce będzie on też dostępny m.in. w zamku Książ.

Kartki świąteczne, zakładki i inne
Kalendarz z grafikami Marońskiego to nie jedyna propozycja ZAZ-u. - Dochodzimy do sprawności produkcyjnej i mamy całą gamę propozycji, w tym kalendarzy wielkoformatowych m.in. na płycie piankowej, a także druków promocyjnych jak zakładki do książek oraz kart  świątecznych. Sami przygotowujemy projekty lub wykonujemy zlecenia na podstawie gotowych - wylicza Pabisz. ZAZ odróżnia od innych firm to, że w nim wszystkie zlecenia wykonują osoby niepełnosprawne. Korzystanie z ich propozycji jest jednocześnie działaniem prospołecznym, wspierającym tworzenie miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych z naszego regionu, ich aktywizację i rehabilitację - Współpracując z nami przedsiębiorcy otrzymują certyfikat zakupu prospołecznego. Na jego podstawie mogą sobie odliczyć od składek płaconych na PFRON nawet połowę kwoty u nas wydatkowanej - zaznacza dyrektor ZAZ.  Sobięcińska "Victoria" działa od lipca 2016 roku i zatrudnia 64 osoby ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

O innym projekcie Tomasza Marońskiego
EXPLORE WAŁBRZYCH LEPEM DLA TURYSTÓW

Przeczytaj też więcej o ZAZ "Victoria":
KOSZYKÓWKA NA WÓZKACH: I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISTRZEM
ZAZ VICTORIA POSZUKUJE PRACOWNIKÓW I SNUJE AMBITNE PLANY

UROCZYSTE OTWARCIE ZAZ VICTORIA
TRWA NABÓR DO ZAZ-U W DZIELNICY SOBIĘCIN

Elżbieta Węgrzyn
na zdjęciu panowie z działu poligraficznego: Andrzej Grajek i Arek Mikiczak.