W weekendy wałbrzyszanie wsiadają w samochody i komunikację miejską by poszukać zimy poza miastem. A można ją odnaleźć już na ziemi wałbrzyskiej.

Po szczyptę zimy można się wybrać do Karpacza, Zieleńca, Czarnej Góry i Szklarskiej Poręby. Tam trwa sezon narciarski, działają orczyki i wyciągi kanapowe. Jednak narty, a przede wszystkim sanki można też odkurzyć już w Górach Sowich, Andrzejówce i na Dzikowcu.

Na narty pod Wałbrzych
- W Sylwestra 2016 został dodatkowo uruchomiony wyciąg nr 2. Warunki do jazdy na stokach przy nim nie są jeszcze rewelacyjne ale pokrywa śnieżna sięga już ok. 30 - 40 cm. W sylwestrowo - noworoczny weekend oba wyciągi będą czynne tak jak w każdy dzień czyli od godz. 9:00 do godz. 20:00. W pozostałe dni - jeśli tylko aura dopisze - pracujemy bez zmian - informuje Kompleks Wyciągów Narciarskich "Górnik" w Rzeczce. Oświetlone, dośnieżone i ratrakowane stoki można odwiedzić również po zmroku. Po sąsiedzku działa też wyciąg "Orzeł" na Przełęczy Sokolej w Sokolcu, tam też dostępna jest naśnieżona trasa narciarska. W Nowy Rok czynne tam będzie od godz. 13.00 do 21.00.
Na spacer w zimowych warunkach można pojechać również do Kuźnic Świdnickich, gdzie jest naśnieżona część stoku Dzikowiec i działa orczyk. Kolej kanapowa na szczyt góry ma ruszyć 7 stycznia. W Nowy Rok oświetlony naśnieżony i ratrakowany stok czynny będzie w godz. 15.00 - 21.00.

Więcej o warunkach narciarskich w regionie:
SEZON NARCIARSKI JUŻ SIĘ ROZPOCZĄŁ - GDZIE NA NARTY W REGIONIE?
WEEKEND Z SZUSOWANIEM

Na sanki i spacer
Stoki w Łomnicy i Jedlinie-Zdroju nie działają z uwagi na brak naturalnego śniegu, tutaj nie znajdziecie też zimowej aury gwarantującej zabawę śnieżkami i lepienie bałwana. Na zimowy spacer i sanki można się za to wybrać do Andrzejówki. W grudniu krótko działały tam wyciągi "Muflon" i "Gwarek", niestety przerwano tam jazdy i nie ma jeszcze sygnałów, żeby je wznowiono. Szlaki i trasy nie gwarantują warunków narciarskich, ale można spróbować ulepić bałwana i porobić zimowe zdjęcia (ZOBACZCIE NASZE Z DRONA - W GALERII).

Przeczytaj więcej o zimowych atrakcjach regionu

ANDRZEJÓWKA; KOLOROWE URODZINY
PRAWO NA STOKU

FOTOSPACER: ODWIEDZINY W SOKOŁOWSKU

MILIONY NA TURYSTYKĘ I NIE TYLKO
GÓRA DZIKOWIEC - MIEJSCE AKTYWNEGO WYPOCZYNKU W REGIONIE
WIEŻA JAK Z "WŁADCY PIERŚCIENI" (ZDJĘCIA)
RUSZ NA SPACER PO (NIEDOSZŁYCH) WULKANACH

tekst i fot. Elżbieta Węgrzyn
zdjęcia Andrzejówki z drona Ryszard Burdek