Zamek Cisy lepiej teraz widać. A to dzięki grupie zapaleńców, którzy przyszli przygotować go do wiosenno-letniego sezonu.


W minioną sobotę pozytywnie zakręceni „zwiedzacze" z Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków spotkali się pod ruinami zamku Cisy. Najpierw, przed zwiedzaniem, posprzątali i uporządkowali teren na polanie pod ruinami zamku, gdyż nagromadziło się tam sporo śmieci po tzw. „pseudo-turystach”.Następnie, tradycyjnie już, zwiedzili ruiny starej, podwałbrzyskiej warowni. Po zwiedzaniu przyszedł czas na wspólne biesiadowanie i pieczenie kiełbasek. Po zakończeniu i uporządkowaniu terenu w miejscu ogniska część członków grupy rozjechała się do domów, a połowa podjechała na miejsce inscenizacji bitwy pod Strugą.W tej inscenizacji wzięło czynny udział kilku naszych grupowiczów działających na co dzień w grupie rekonstrukcyjnej w Kłodzku, a reprezentujących 47. Pruski Pułk Piechoty – mówi Maciej Pawlik, rzecznik Towarzystwa.
Jako szef Towarzystwa, wszystkim uczestnikom dzisiejszego tradycyjnego, wiosennego zlotu Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków pod ruinami zamku Cisy serdecznie dziękuję za przybycie i posprzątanie terenu – dodaje Robert Matwiejów, prezes.W ten weekend (18-19 maja) wolontariusze z Towarzystwa będą działać na rzecz pałacu w Rząsinach koło Gryfowa Śląskiego. A tak wyglądało sprzątanie naszego JEZIORKA DAISY.

Czytaj też:
POSPRZĄTALI RUINY ZAMKU GRODZTWO, ZNANE ZE SŁYNNEGO ŚLUBU (FOTO)


Opr. MS
Zdjęcia użyczone: członkowie Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków