To kolejna z rzędu drewniana kładka prowadząca do zamku Cisy. Wiemy, kiedy będzie gotowa! Zobaczcie, jak się prezentuje.


Przypominamy, że od grudnia 2017 roku nie ma przejścia do zamku Cisy. Drewniany most (jeden z wielu, były tu i przed wojną) prowadzący do bramy ruin średniowiecznego zamku został rozebrany przez właściciela obiektu, Lasy Państwowe, ponieważ był w fatalnym stanie technicznym, a turyści przez trzy lata musieli korzystać ze stromej i niezbyt bezpiecznej ścieżki. Po długim czekaniu i kilku niezrealizowanych zapowiedziach w lipcu 2020 Stowarzyszenie Partnerstwo Wokół Trójgarbu zaprosiło do złożenia ofert na realizację zadania o nazwie: "Infrastruktura turystyczna  - budowa kładki do Zamku Cisy" (ZAMEK CISY - NARESZCIE DRGNĘŁO W SPRAWIE REMONTU MOSTU!)Zakres opracowania obejmował: budowę kładki na istniejących podporach stanowiącej dojście do ruin oraz wykonanie pochwytu zabezpieczającego przy wewnętrznym przejściu wewnątrz ruin Zamku Cisy zlokalizowanego na działce nr 418, obręb 0008 Struga, w Starych Bogaczowicach. Kładka oraz barierka są elementami poprawiającym bezpieczeństwo, zapewniając bezpieczny dostęp do ruin Zamku Cisy.


Jak informuje Gminne Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Starych Bogaczowicach, realizacja zadania „Budowa kładki na istniejących podporach stanowiącej dojście do ruin Zamku Cisy, budowa (montaż) pochwytu w przejściu w ruinach zamku, w obrębie szlaku turystycznego" nie byłaby możliwa bez współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem „Partnerstwo wokół Trójgarbu", Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Wałbrzych z siedzibą w Boguszowie Gorcach, Gminą Stare Bogaczowice oraz samym Gminnym Centrum.Inwestycja realizowana jest przez firmę P.P.H.U. Ryszard Fiszer i dobiega już końca. Niedługo będzie można normalnie wchodzić przez zamkową bramę. Termin zakończenia budowy to 29 listopada.
O zamku Cisy i jego kładce pisaliśmy wielokrotnie:

ZAMEK CISY - NARESZCIE DRGNĘŁO W SPRAWIE REMONTU MOSTU!
ZAMEK CISY: CZY COŚ WIADOMO W SPRAWIE MOSTU I TURNIEJU? (FOTO)
CO NOWEGO NA ZAMKU CISY? KIEDY BĘDZIE MOST? (FOTO)
ZAMEK CISY BEZ PRZEJŚCIA - DO KIEDY?
ZAMEK CISY: ZIMOWY SPACER I COŚ DLA ODWAŻNYCH (FOTO)
ZAMEK CISY: WARTO ODWIEDZIĆ OSOBIŚCIE (FOTO)


BUDUJĄ DROGĘ DO ZAMKU CISY (FOTO)

ZAMEK CISY: TEN ROK PRZYNIESIE DUŻE ZMIANY (MAPA)
ZAMEK CISY: BĘDĄ SPORE ZMIANY
ZAMKOWY MOST JAK NOWY


O archeologach, rycerzach i porządkach:
ZAMEK CISY: RYCERZE POBILI SIĘ PO RAZ DRUGI NAD CZYŻYNKĄ (FOTO)
ZAMEK CISY - SROMOTNA KLĘSKA RYCERZY ROZBÓJNIKÓW (FOTO)
ZAMEK CISY MIAŁ DRUGĄ WIEŻĘ! SENSACYJNE ODKRYCIE W RUINACH (FOTO)
ZAMEK CISY MIAŁ WODOCIĄG I BUDYNKI MIESZKALNE! (FOTO)
ZAMEK CISY: TERAZ JEST TU MNIEJ ŚMIECI (FOTO)Tekst i foto: Magdalena Sakowska