Koleje przygotowały się do listopadowego szczytu gotowością służb technicznych, wsparciem dla pasażerów oraz wzmocnioną ochroną dworców. Dalekobieżne składy mają być wzmocnione.

Pociągi i składy

Pasażerom, którzy zechcą wybrać się w podróż koleją w weekend świąteczny do 4 listopada, PKP Intercity zapewni składy wzmocnione o dodatkowe wagony. W niedzielę 04.11 w trasę wyjedzie dodatkowy pociąg TLK Małopolska BIS relacji Kraków Główny (15:45) – Warszawa Wschodnia (18:45). Na bieżąco monitorowana będzie frekwencja w pociągach i jeśli zajdzie potrzeba, w miarę możliwości, składy uzupełniane będą dodatkowymi wagonami. Więcej o ofercie przewoźnika na www.intercity.pl.
Jak informują Koleje Dolnośląskie, w czwartek, 1 listopada, na większości linii naszego lokalnego przewoźnika ruch będzie prowadzony jak w niedziele. Wyjątki wystąpią na liniach D3 (Wrocław - Żmigród - Rawicz), D9 (Wrocław - Strzelin Kłodzko - Międzylesie - Lichkov) , D10 (Wrocław - Legnica - Zgorzelec - Gorlitz - Dresden) i D99 (Wrocław - Legnica - Żary - Berlin - Lichtenberg). Ta ostatnia linia w święto nie będzie kursować, pozostałe ulegną modyfikacją, np. na linii D3 nie będzie kursował pociąg Wrocław Główny (2:12) - Żmigród (2:55).


Informacja i bezpieczeństwo


Podróżni wybierający się koleją na Wszystkich Świętych i najbliższy weekend na największych dworcach mogą liczyć na wsparcie informatorów mobilnych. Informatorzy pomogą znaleźć odpowiedni peron, przekażą informacje o rozkładzie jazdy i możliwości dogodnej przesiadki. Dodatkowe wsparcie będzie m.in. w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Na dworcach przewidziano wzmocnione patrole Straży Ochrony Kolei. Służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. przez całą dobę czuwają nad sprawnym prowadzeniem ruchu pociągów. Dyspozytorzy utrzymują kontakt z przewoźnikami oraz analizują prognozy pogody. W okresie Wszystkich Świętych w dyspozycji będzie 160 zespołów szybkiego usuwania awarii na kolei oraz 20 zespołów kolejowego ratownictwa technicznego. Na sieci kolejowej zabezpieczono również ok. 70 pociągów sieciowych na wypadek usterek sieci trakcyjnej i 7 lokomotyw osłonowych.

Zobacz też:
Wałbrzych: 1 listopada komunikacja miejska bezpłatna
Wałbrzych: 1 - 4 listopada - gdzie otwarte, gdzie zamknięte?
Wałbrzych: Parkingi na ul. Przemysłowej i Armii Krajowej gotowe [FOTO]
Wałbrzych i region: Złota jesień wróci na święta
Świdnica: Komunikacja miejska we Wszystkich Świętych

oprac. ELW