Niestety na razie nie z Wałbrzycha, ale za to z centrum przesiadkowego FlixBusa we Wrocławiu w sezonie letnim dojedziemy do blisko 100 miast. Jakie są nowe destynacje? Warto pomyśleć o wakacjach już dziś.

Jedno z trzech największych centrów

Dolny
Śląsk zyskuje kolejne połączenia FlixBusa. W ramach wiosenno-letniego kalendarza wprowadzono linie m.in. do Władysławowa, Kołobrzegu i Jastrzębiej Góry. Wrocław jest jednym z trzech głównych centrów przesiadkowych FlixBusa w Polsce.

Wraz z uruchomieniem nowych połączeń FlixBusa w 2019 roku, mieszkańcy Wrocławia i Dolnego Śląska mogą dojechać łącznie do blisko 100 miast zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na liście znajdują się m.in. Amsterdam i Praga, a także polskie miejscowości takie jak Władysławowo, Kołobrzeg, Bielsko-Biała, Karwia czy Poznań.


Wrocław od początku działalności FlixBusa w Polsce jest jednym z trzech centrów przesiadkowych. Do tej pory bezpośrednia podróż z Wrocławia możliwa była do ponad 80 miast w Polsce i Europie. W sezonie wiosenno-letnim, dzięki uruchomieniu aż 6 nowych linii, ze stolicy Dolnego Śląska będzie można dojechać do prawie 100 miast. Nieustannie planujemy dalszy rozwój siatki połączeń, w tym uruchomienie kolejnych tras przez Wrocław komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska. W trosce o wygodę pasażerów przystanek FlixBusa znajduje się nie tylko na Dworcu Autobusowym, lecz także na Placu Grunwaldzkim oraz na wrocławskim lotnisku.

Poza Wrocławiem, w siatce połączeń FlixBusa znajduje się również 14 miast z województwa dolnośląskiego: Bolesławiec, Duszniki-Zdrój, Jelenia Góra, Karpacz, Kłodzko, Kudowa-Zdrój, Legnica, Lubin, Polanica-Zdrój, Szczawno-Zdrój, Szklarska Poręba, Świdnica, Wałbrzych i Zgorzelec.

Nowe połączenia FlixBusa uwzględniające Dolny Śląsk:

  • 1306 Poznań – Karpacz

Poznań – Wrocław – Karpacz

  • 1311 Poznań – Bielsko-Biała

Poznań – Wrocław – Katowice – Bielsko-Biała

  • 1312 Katowice – Kołobrzeg

Katowice – Zabrze – Gliwice – Wrocław – Poznań – Piła – Wałcz – Czaplinek – Połczyn-Zdrój – Białogard – Kołobrzeg

  • 1382 Kudowa-Zdrój – Gdynia

Kudowa-Zdrój – Duszniki-Zdrój – Polanica-Zdrój – Kłodzko – Wrocław – Poznań – Toruń – Gdańsk – Sopot – Gdynia

  • 1307 Wrocław – Karwia (linia sezonowa)

Wrocław – Leszno – Poznań – Gniezno – Inowrocław – Toruń – Żnin – Bydgoszcz – Gdańsk – Sopot – Gdynia – Władysławowo – Chłapowo – Rozewie – Jastrzębia-Góra – Karwia

  • 1307 Wrocław – Gdynia

Wrocław – Leszno – Poznań – Gniezno – Inowrocław – Toruń – Żnin – Bydgoszcz – Gdańsk – Sopot – Gdynia

Oprócz nowych linii – technologiczne ułatwienia

FlixBus w ostatnich miesiącach udostępnił pasażerom nowe rozwiązania, które umilą podróż, a także ułatwią zakup biletów. Pierwszym z nich jest system rozrywki pokładowej FLIXtainment, który daje pasażerom darmowy dostęp do najpopularniejszych seriali, filmów, audiobooków, magazynów i gier. Kursy, na których dostępny jest system na stronie internetowej oraz w aplikacji oznaczone są komunikatem „System rozrywki pokładowej: filmy, audiobooki i gry za darmo na Twoim urządzeniu mobilnym”.

Co więcej, FlixBus, jako jedna z pierwszych firm w Polsce wprowadziła możliwość głosowego dokonania zakupu za pomocą Asystenta Google. Dodatkowym ułatwieniem dla pasażerów, przydatnym zwłaszcza przed wakacjami, jest wprowadzona opcja rezerwacji grupowych. Nowa funkcja dotyczy przejazdów przynajmniej ośmiu osób z maksymalnie jedną przesiadką na całej siatce połączeń krajowych oraz międzynarodowych.


O FlixBusie pisaliśmy wcześniej:
WAŁBRZYCH-WROCŁAW: FLIXBUSEM PRZEJAZD OD 5 ZŁ
AUTOBUS FLIXBUSA WAŁBRZYCH-WARSZAWA ZA GROSZE

NOWA LINIA FLIXBUSA. CO Z PRZYSTANKAMI W WAŁBRZYCHU I SZCZAWNIE?
WAŁBRZYCH W SIATCE DALEKOBIEŻNYCH POŁĄCZEŃ AUTOBUSOWYCH

Zobacz też:
ZAGRANICZNE MARKI SZYKUJĄ SIĘ NA PODBÓJ POLSKIEGO RYNKU
POLSKI BUS NIE W WAŁBRZYCHU. MARKA ZNIKA Z NASZYCH DRÓG?oprac. i fot. z logo ELW