Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych zapowiada pozytywne zmiany w siatce dalekobieżnych połączeń kolejowych i lepsze skomunikowanie Wałbrzycha od grudnia 2021.

- Od 12 grudnia Wałbrzych odzyska nocny pociąg do Warszawy i Gdyni. TLK KARKONOSZE będzie ponownie kursował codziennie tak, jak kiedyś do Warszawy Wschodniej i Gdyni Głównej. Przez ponad 3 lata miasto nie miało nocnego pociągu do stolicy, a nocny do Gdyni kursował przez ostatni rok tylko w sezonie, co znacznie ograniczało możliwość podróżowania między Dolnym Śląskiem a Pomorzem. Od 12 grudnia to się zmieni. Nocny pociąg do Warszawy i Gdyni odjedzie z Wałbrzycha po 23:00 a wróci z Warszawy i Gdyni po 5:30 rano - informuje Grzegorz Oleś, prezes Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych.

Dzięki staraniom komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych i posłanki Katarzyny Izabeli Mrzygłockiej PKP INTERCITY uruchomi również dzienne połączenie między Jelenią Górą i Wałbrzychem a Gdynią. Będzie to zestawiony z nowych wagonów IC POMORZANIN relacji Jelenia Góra- Gdynia Główna. Wyjazd tego pociągu z Wałbrzycha w stronę Gdyni planowany jest koło godziny 16:30 a przyjazd z Gdyni do Wałbrzycha około godziny 11:30.

Jak zaznaczają przedstawiciele komitetu, oprócz wyżej wymienionych w Wałbrzychu będą zatrzymywały się również pociągi:
- IC MEHOFFER z Jeleniej Góry do Przemyśla p. Wrocław, Opole, Częstochowę, Kraków, Tarnów, Rzeszów;
- TLK ORZESZKOWA Jelenia Góra- Warszawa p. Wrocław, Opole, Częstochowę, Piotrków Trybunalski, Koluszki;
- TLK SUDETY Jelenia Góra- Kraków p. Świdnicę, Nysę, Gliwice, Katowice;
- IC ŚNIEŻKA Szklarska Poręba- Warszawa Wschodnia p. Wrocław, Opole, Częstochowę (kursuje w soboty, niedziele i święta).

- Te połączenia udało się wywalczyć już w poprzednich latach - dodaje Oleś.


Przypominamy inicjatywy komitety, o których pisaliśmy w ostatnim czasie:
Wałbrzych: Jedne już wróciły, inne połączenia Intercity wrócą
Wałbrzych Miasto bez kasy biletowej? Batalia wygrana
Wałbrzych region: remont tunelu sparaliżuje linię kolejową?


oprac. ELW
fot. ilustracyjne PKP Intercity