Od 1 grudnia zamek Książ w Wałbrzychu kusi turystów oraz mieszkańców wyjątkową świąteczną dekoracją dziedzińca honorowego i sal zamkowych - efektowną w dzień i nastrojową iluminacją po zmroku. Zobaczcie zdjęcia i wybierzcie się tu na przedświąteczny spacer.


Inauguracja świątecznej iluminacji zamku Książ odbyła się w sobotę, 1 grudnia 2018. Wziął w niej udział prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej.
Wydarzeniu towarzyszył koncert kolęd. - Po raz pierwszy zamek Książ jest tak bogato udekorowany na święta. W zamku pojawiło się wiele świeżych, pachnących lasem choinek, przynajmniej dziesięć razy więcej niż do tej pory - mówi Mateusz Mykytyszyn, specjalista do spraw komunikacji i kontaktów międzynarodowych. Choinki strojne w światełka i bombki ozdobiły salę Maksymiliana i cały ciąg barokowy. Przed zamkiem zaś, na dziedzińcu honorowym, czekają pięknie iluminowana kareta z koniem, a także ustrojona w świąteczne lampki i ozdoby sekwoja. To rzadkie i długowieczne drzewo, które obserwowało przebudowę wałbrzyskiego zamku, teraz zobaczycie w świątecznej oprawie.Organizatorzy tej feerii barw i dekoracji pod chmurką zmagali się z ostatnimi wiatrami. Bez przygód udekorowano zaś wszystkie zamkowe piętra. - Świąteczną oprawę zyskały kasy, korytarze i na każdym piętrze stoją udekorowane choinki. W naszym zamku poczujecie magię świąt. Marzymy o tym, by spadł śnieg, by piękny wystój zamku i jego otoczenia współgrał z zimową aurą - dodaje Mykytyszyn.

Pierwszymi, którzy podziwiali wystrój barokowych sal byli goście przybyli na ślub Jaspera Schulza i hrabianki Caroline Alexandry von Hochberg z linii na Roztoce, baronówny na Książu. Państwo młodzi odwiedzili wałbrzyski kompleks, by go poznać i w nim rozpocząć wspólne życie. Więcej na ten temat: ZAMEK KSIĄŻ: TAKI BYŁ ŚLUB HRABIANKI VON HOCHBERG (FOTO)W tym roku dekoracje świąteczne zamku oraz dziedzińca honorowego są naprawdę wyjątkowe, dlatego szczególnie gorąco zapraszamy na grudniowy spacer do Książa. To miła i wyjątkowo fotogeniczna alternatywa dla przedświątecznych zakupów i porządków tak za dnia, jak i po zmroku.

Zobacz też:
Iluminacja 2018
Wałbrzych szykuje się do świąt, wieszają ozdoby świetlne [FOTO]
Wałbrzych: Fontanny wyłączone, czas na ozdoby świąteczne!
Wałbrzych: Jarmark świąteczny 2018 z niespodzianką pod jemiołą!.

Iluminacja 2017
Wałbrzych: Zapalili światełka na miejskiej choince [FILM i FOTO]
Wałbrzych: Trwa montaż ozdób świątecznych. Gdzie będą nowe?
Wałbrzyskie fontanny zapadły już w sen zimowy [FOTO]


Iluminacja 2016

NOWA CHOINKA I ŚWIĄTECZNA ILUMINACJA
NOWE OZDOBY ŚWIĄTECZNA WKRÓTCE W WAŁBRZYCHU
KAMIENNA GÓRA TEŻ Z NOWĄ CHOINKĄ I RENIFEREM
W STARYCH BOGACZOWICACH JUŻ ŚWIĄTECZNY NASTRÓJ (ZDJĘCIA)
GŁUSZYCKIE BETLEJEM JUŻ W PRZYGOTOWANIU
PIASKOWA GÓRA - MIESZKAŃCY JUŻ UBRALI CHOINKĘ
CZARNY BÓR: CHOINKA JUŻ ŚWIECI
MUZEUM PORCELANY: ILUMINACJA PRAWIE JUŻ GOTOWA

Zobacz też zdjęcia z zimy 2016/2017
ZIMA W WAŁBRZYCHU - ZASYPANY PARK KSIĄŻAŃSKI
MAMY U NAS NAJWIĘKSZĄ SZOPKĘ W POLSCE

CIEKAWĄ SZOPKĘ ZOBACZYSZ W WAŁBRZYSKIM RATUSZU
ZIMA W ŚRÓDMIEŚCIU [FOTO]

oprac. ELW
fot. JK