Nasi sąsiedzi będą teraz mieli miłe miejsce do wypoczynku nad wodą w centrum miasta - tak informuje tamtejszy magistrat.


Teraz ma być tam przyjemnie

W grudniu rozpoczęły się prace budowlane na terenie stawu Warszawianka w Świebodzicach. Staw jest ostatnim z dwunastu zadań projektu, które realizuje gmina Świebodzice od stycznia 2018 roku w ramach dofinansowania z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko pn. „Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w Gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zieleni w celu poprawy życia mieszkańców”.Pierwotny termin zakończenia prac wyznaczono na 30 czerwca, w ostatnich tygodniach z poślizgiem dobiegały one końca i, jak zapewniają przedstawiciele tamtejszego urzędu miasta, jeszcze w tym roku staw stanie się świetną alternatywą do wypoczynku dla świebodziczan. Dobiega końca budowa budynków: gospodarczego, toalet i małej gastronomii. Zakończono już układanie kostki brukowej na chodniku i na drodze.Co się tam zmienia?

W parku przy stawie przebudowano system ścieżek, a teraz pojawią się miejsca wypoczynkowe umożliwiające rekreację. Nawierzchnie ścieżek dla pieszych oraz placyków wypoczynkowych zostały wymienione, uporządkowano zieleń z wyeksponowaniem drzew wzdłuż linii brzegowej stawu oraz dodatkowymi nasadzeniami krzewów ozdobnych i pnączy w otoczeniu planowanych placów rekreacyjnych.Projekt zagospodarowania zakładał podział terenu na strefy funkcjonalne i wprowadzenie różnych form aktywności ruchowej. W zakresie wyposażenia zaplanowano wprowadzenie m.in. placu zabaw, a także małą architekturę obejmującą: pergole-trejaże drewniane, stojaki na rowery, ławki, kosze na śmieci, latarnie.

Natomiast przy wejściu do parku od strony ul. Kolejowej znajdzie się zabudowa rekreacyjno-wypoczynkowa składająca się z kiosków połączonych wspólnym zadaszeniem stanowiących pawilon gastronomiczny, szalet publiczny oraz pomieszczenia dla wędkarzy.Zbiornik wodny w centrum miasta ma być zagospodarowany także w Kamiennej Górze:
BĘDZIE KĄPIELISKO Z AMFITEATREM U SĄSIADÓW (WIZUALIZACJE)

I Świdnicy:
WAŁBRZYCH REGION: ZALEW BĘDZIE ZNOWU PIĘKNY I ŻYWY?

Jest też nadzieja na:
KOLEJNE KĄPIELISKO NAD ZBIORNIKIEM W SĄSIEDZTWIE. GDZIE?

Czytaj też:
WAŁBRZYCH: W REGIONIE PRZYBYŁA FONTANNA MULTIMEDIALNA 


Opr. MS
Foto użyczone: UM Świebodzice