Jedlina Zdrój 1 maja zyska nowe weekendowe letnie połączenie autobusowe. Do Zagórza i Świdnicy pojedziemy z Placu Zwycięstwa linią nr 330. Skorzystają na tym też wałbrzyszanie, którzy do Jedliny dojeżdżają linią nr 5.

- Od 1 maja 2018 zostają uruchomione autobusy bezpośrednie ze Świdnicy do Jedliny Zdrój przez Zagórze Śląskie. Będzie to przedłużenie linii regularnej nr 30 która kończy w miejscowości Lubachów. Od Lubachowa do Jedliny Zdrój będzie to linia komercyjna nr 330 - mówi Tomasz Dymitruk, referent ds. rozkładów jazdy z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego "Świdnica" Sp. z o.o.

Kursy zostały zaplanowane w soboty oraz niedziele i święta, po trzy dziennie, tak aby każdy znalazł dla siebie dogodną porę i mógł zaplanować czas na zwiedzanie potrwają przez całe wakacje, aż do końca września. Na trasę wyjadą wyłącznie autobusy niskopodłogowe by ułatwić przejazd osobom niepełnosprawnym oraz rodzinom z dziećmi. Nowa linia połączy dwa powiaty i cztery gminy, świdnickie MPK przymierzało się do jej uruchomienia już w ubiegłym roku.

Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu dostrzega w letnim weekendowym połączeniu również propozycję dla wałbrzyszan. - I tym właśnie sposobem autobusami komunikacji miejskiej dojedziemy z Wałbrzycha przez Jedlinę-Zdrój do Świdnicy - komentują na profilu ZDKiUM jego przedstawiciele. To też sposobność na odpoczynek w Zagórzu po likwidacji letnich weekendowych przejazdów linią nr 5.

Podróżni będą musieli mieć dwa bilety. Jeden miejski, na strefę C, w której znajduje się Lubachów oraz bilet specjalny za złotówkę do Zagórza oraz dwa złote do Jedliny. Ten ostatni będzie sprzedawany przez kierowcę i będzie ważny cały dzień na przejazd tam i z powrotem. Turyści z Jedliny albo Zagórza pragnący odwiedzić Świdnicę będą mogli kupić miejski bilet strefowy u kierowcy.

Ceny biletów na trasie komercyjnej będą wynosić:

1 zł bilet komercyjny całodzienny na trasie Lubachów – Zagórze Śląskie - Lubachów

2 zł bilet komercyjny całodzienny na trasie Lubachów - Jedlina Zdrój — Lubachów


Ceny biletów na trasie Świdnica – Jedlina Zdrój

3,50zł lub 3,80zł u  kierowcy (Świdnica Lubachów) + 2 zł bilet komercyjny = 5,50 zł lub 5,80 zł (Bilet normalny bez zniżek). Przy powrocie w tym samym dniu wystarczy zakupić bilet na trasie Lubachów – Świdnica  za 3,80 zł

2,10zł lub 2,30zł u kierowcy (Świdnica Lubachów) + 2 zł bilet komercyjny = 4,10 zł  lub 4,30 zł (Bilet ulgowy dla rencistów, emerytów i młodzieży szkolnej). Przy powrocie w tym samym dniu wystarczy zakupić bilet na trasie Lubachów – Świdnica za 2,30 zł

 

Ceny biletów na trasie Świdnica – Zagórze Śląskie

3,50 zł lub 3,80 zł u kierowcy (Świdnica Lubachów) + 1 zł  bilet komercyjny = 4,50 zł lub 4,80 zł (Bilet normalny bez zniżek). Przy powrocie w tym samym dniu wystarczy zakupić bilet na trasie Lubachów – Świdnica  za 3,80 zł

2,10 zł lub 2,30 zł u kierowcy (Świdnica Lubachów) + 1 zł bilet komercyjny = 3,10zł  lub 3,30zł  (Bilet ulgowy dla rencistów, emerytów i młodzieży szkolnej). Przy powrocie w tym samym dniu wystarczy zakupić bilet na trasie Lubachów – Świdnica za 2,30 zł.

 

Rozkład jazdy autobusów na trasie Świdnica pl. Św. Małgorzaty — Jedlina Zdrój pl. Zwycięstwa

Odjazdy ze Świdnicy pl. Św. Małgorzaty w kierunku Jedlina Zdrój przez Zagórze Śląskie

SOBOTA                      10:22    14:15     17:30

NIEDZIELA                    10:01      14:21     17:09

 


Odjazdy z Jedliny Zdrój pl. Zwycięstwa w kierunku Świdnica pl.Św. Małgorzaty przez Zagórze Śląskie

SOBOTA                      11:06    14:59    18:16   

NIEDZIELA                    10:44    15:04    17:54

 


Odjazdy z Zagórza Śląskiego ul. Głowna 16 (pętla) w kierunku Świdnica pl. Św. Małgorzaty

SOBOTA                         11:18    15:11      18:28

NIEDZIELA                10:56    15:16      18:06
Busem z Walimia i Zagórza Śląskiego do Świdnicy
Nie będzie letnich weekendowych autobusów do Zagórza

oprac. Elżbieta Węgrzyn
fot. Magdalena Sakowska