Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników singletracków. Będą nowe - i to blisko! A co to ma wspólnego z... przystanią kajakową?


Singletracki...

Jak informuje urząd gminy Świdnica, już niebawem będzie można tam przyjeżdżać, aby połączyć obcowanie z naturą i jazdą po single-trackach. W ramach planowanej do realizacji inwestycji związanej z rozbudową infrastruktury turystycznej w dolinie rzeki Bystrzycy i Piławy powstaną m.in. 2 single-tracki na terenie gminy Świdnica. Najpopularniejsze tego typu trasy rowerowe w Polsce są w Świeradowie Zdroju, w Srebrnej Górze czy w Bielsku-Białej.

Single-tracki to wąskie ścieżki zbudowane specjalnie do jazdy rowerem. Występują często naturalnie jako część lasu. Projektowane są tak, by trafiały do szerokiego grona odbiorców. W efekcie poradzi sobie na nich nawet początkujący rowerzysta, ale cieszy się nimi i doświadczony zawodnik lubiący szybką i pełną zwrotów akcji jazdę.

Realizacja inwestycji związanej z rozbudową infrastruktury turystycznej w dolinie rzeki Bystrzycy i Piławy to przede wszystkim budowa 5 stanic rowerowych w: Wilkowie, Bystrzycy Dolnej, Burkatowie, Bystrzycy Górnej i Lubachowie, ale także oznakowania dróg rowerowych, budowa 2 single-tracków i pumptracka. Przewidziano również połączenie szlaków rowerowych poprzez kładkę nad rzeką Bystrzycą w Wiśniowej.... i kajaki

W tym samym projekcie przewidziano także budowę przystani kajakowej z budynkiem gospodarczym - nie nad Bystrzycą, ale w klimatycznym miejscu w Burkatowie, skąd do Wałbrzycha jest całkiem blisko.
Dwukondygnacyjny pałac z piękną wieżyczką, układ wodny, który tworzą trzy stawy - dwa z nich w części pałacowej, jeden w części folwarcznej - polana w centralnej części parku od strony zachodniej zamknięta strumieniem obsadzonym lipami stwarzają idealne warunki do budowy przystani kajakowej.

W regionie jest już przystań kajakowa na rzece Bystrzycy - w Śmiałowicach, w północnej części powiatu świdnickiego, w gminie Marcinowice.


Inwestycja planowana jest na lata 2021-2023. Na ten cel gmina Świdnica otrzymała dofinansowana w kwocie ponad 6,7 mln zł. w ramach Funduszu Inicjatyw Lokalnych.O singletrackach pisaliśmy:
SZCZAWNO-ZDRÓJ: JAKIE REMONTY DRÓG I INWESTYCJE W 2021 ROKU? (FOTO)
JEDLINA-ZDRÓJ: MOŻNA JUŻ JEŹDZIĆ NA NOWYM SINGLE TRACKU (FOTO)
JEDLINA-ZDRÓJ: POWSTANIE NOWA ŚCIEŻKA ROWEROWA SINGLETRACK WAŁBRZYCH REGION: JUŻ BUDUJĄ TRASĘ SINGLETRACK (FOTO)
BIKE PARK MTB W WALIMIU OTWARTY (FOTO)


Czytaj też:
WAŁBRZYCH REGION: ZALEW ZNOWU BĘDZIE PIĘKNY I ŻYWY? (FOTO)
ROWERY WODNE I ŁÓDKI CZEKAJĄ W ŚWIDNICYOpr. MS
Foto użyczone: Urząd Gminy Świdnica