Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej zaprasza na sobotę i drugi dzień Wielkanocy.


Na muzealnej mapie Polski trwa lockdown do 9 kwietnia, jedyną możliwością zwiedzania w tym okresie jest odwiedzenie miejsc, które udostępniają przestrzenie i zbiory znajdujące się na wolnym powietrzu. Dlatego do odwiedzenia Jaworzyny Śląskiej zachęca Muzeum Kolejnictwa - jest tu ponad 150 lokomotyw parowych, spalinowych i elektrycznych, wagony towarowe i osobowe a także kolejowe pojazdy specjalistyczne ustawione na ponad 2 km torów. A także budynki techniczne służące do utrzymywania maszyn m.in 19 - parowozownia, piaskownia, olejarnia, żurawie wodne czy dźwig węglowy.

Przejażdżki po Trasie Parowozowej odbywają się w weekendy o 12.00, 14.00 i 16.00.
Część zewnętrzną Muzeum zwiedzamy samodzielnie dzięki mapce otrzymanej przy zakupie biletu, można zagrać w grę terenową i otrzymać nagrodę na zakończenie.

Druga część zwiedzania to przejście wachlarza i bocznicy z przewodnikiem
Działa Kolejowe Bistro – bar serwujący potrawy kuchni polskiej zorganizowanego w stylowym, oryginalnym wagonie barowym PKP z lat 70.
Zwiedzajmy oczywiście bezpiecznie: chroń siebie i bliskich – stosuj zasadę DDMA (dystans, dezynfekcja, maseczka).

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku pozostaje czynne codziennie z wyjątkiem poniedziałków w godz. 10.00 - 16.00, w weekendy od 10.00 - 18.00
W Poniedziałek Wielkanocny zaprasza na specjalnie przygotowaną bezpieczną grę terenową w poszukiwaniu świątecznych zajączków na muzealnej bocznicy.

Bilety:

Bilet Normalny 28.00 zł / os.
Bilet Senior 23.00 zł / os.
Bilet Ulgowy 19.00 zł / os.
Bilet Rodzinny (2+2) 85.00 zł / os.Czytaj też:
WAŁBRZYCH REGION: CENNE ZABYTKI KOLEJNICTWA ZOSTANĄ URATOWANE (FOTO)


Opr. MS
Foto użyczone: Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej