Pisaliśmy już o rodzących się planach stworzenia połączenia kolejowego łączącego Wrocław i Wałbrzych z czeskimi Meziměstí i słynącym z niepowtarzalnych form skalnych Adršpachem. Teraz znany już jest rozkład jazdy tego oczekiwanego przez turystów pociągu.

W nadchodzący weekend majowy będziemy mogli wyruszyć z Wałbrzycha do Czech autobusem miejskim linią nr 15 i w Meziměstí przesiąść się do czeskich kolei lub prościej - skorzystać z uruchamianego połączenia transgranicznego. Prognozowana linia D28 relacji Wrocław Główny - Wałbrzych - Mieroszów - Adršpach ma już wstępnie wyznaczony rozkład jazdy. Połączenie sezonowe będzie kursować w letnim sezonie turystycznym począwszy od 28 kwietnia do 2 września.

Będą kursować cztery pary pociągów w soboty, niedziele i święta co około 4 godziny. Dodatkowo, poza weekendami pociągi mają również jeździć w czeskie i polskie święta państwowe, takie jak 31 maja i 15 sierpnia. Przejazdy mają być obsługiwane przez pociągi spalinowe SA134 (na zdjęciu), połączenie ma być dogodnym wstępem do dalszych wycieczek do Czech, do Pragi, czy Trutnova. 
Na rozkład jazdy składają się cztery pary pociągów: pierwszy poranny z Wrocławia, kolejne połączenie już z Wałbrzycha. Dwa jadą do Adršpachu, dwa do Meziměstí. Wieczorny pociąg pozwala wrócić z Adršpachu bezpośrednio do Wrocławia.
 

Wrocław Główny 6:10 (5:00) - Adršpach 8:45 (8:06)
Adršpach
8:50 - Wałbrzych Główny 10:04
Wałbrzych Główny 10:24 - Meziměstí 11:17
Meziměstí 11:23 - Wałbrzych Główny 12:04
Wałbrzych Główny 14:35 - Meziměstí 15:17
Meziměstí 15:23 - Wałbrzych Główny 16:04
Wałbrzych Główny 16:35 - Adršpach 18:45
Adršpach 18:50 - Wrocław Główny 21:20 (2 godz. 20)


Siatka prognozowanych połączeń prezentowana przez rynek-kolejowy.pl była również dostępna do wczoraj w kolejowym portalu informacji pasażerskiej z zastrzeżeniem, iż jest to wstępny rozkład. Dziś kolejowy portalpasazera.pl rozkładu prognozowanego z niewiadomych przyczyn już nie podaje. Być może przewoźnik zaprezentuje dopiero rozkład ostateczny. Poznamy go w połowie lutego, gdy zostanie przygotowana planowana na 11 marca korekta rozkładu jazdy pociągów.


Czytaj też:
POCIĄG DO MEZIMESTI I ADRSPACHU - JEST POROZUMIENIE!
WAŁBRZYCH: POCIĄG DO CZECH - JUŻ WIADOMO DOKĄD I KIEDY
POŁĄCZENIE KOLEJOWE DO MEZIMESTI, DROGI I ROWERY
TRANSGRANICZNA TRASA ROWEROWA I POLSKO-CZESKA SIEĆ UZDROWISK

AUTOBUS MIEJSKI Z WAŁBRZYCHA DO CZECH: ZAPRASZAMY NA POGRANICZE POLSKO-CZESKIE


Elżbieta Węgrzyn