Ogrody Zamku Książ w Wałbrzychu błyszczą tysiącem świateł. Od 8 listopada do końca marca 2020 zamkowe tarasy będą zachwycać odwiedzających dekoracjami świetlnymi. Zobaczcie zdjęcia!


Pamiętacie ubiegłoroczną iluminację świetlną zamku? Cieszyła się wśród mieszkańców i odwiedzających nasz region ogromną popularnością (Wałbrzych: Świąteczna iluminacja zamku Książ [ZDJĘCIA]). Tak zrodził się pomysł na o wiele większe świetlne prezentacje, które stały się nową atrakcję zamku cieszącą oczy turystów w długie wieczory od jesieni do wiosny.


Z fontann płyną strumienie świateł, na Tarasie Różanym rosną kwiaty, a Taras Zachodni zamienił się w Salę Balową, gdzie odbywa się prawdziwy książęcy bal. Magia „Ogrodów Świateł” to propozycja dla zwiedzających pragnących zrobić piękne wieczorne zdjęcia i poznać nową pięknie iluminowaną stronę wałbrzyskiego zamku. Świetlną bramę, iluminacje fontann i innych elementów na zamkowych tarasach przygotowała wyłoniona w przetargu firma P.W. IPB sp. z o.o. z Zabrza, która zgodziła się wykonać to zadanie za 269 tys. zł netto. Przygotowane w ten sposób dekoracje mają służyć przez trzy zimowe sezony. 

W związku z nową atrakcją zaplanowano codziennie animacje. Pokazy światła i dźwięku w Sali Balowej na Tarasie Zachodnim odbywać się mają codziennie co 25 minut, począwszy od godz. 16:25 aż do zamknięcia ogrodów. A tak to wygląda:


Ogrody Światła w zamku Książ dostępne będą w dniach 8 listopada 2019 – 31 marca 2020.


Godziny otwarcia
Nd. – czw. od 16:00 – 20:00 (kasy biletowe do 19:30)
Pt. – sb.  od. 16:00 – 21:00 (kasy biletowe do 20:30)
Zakup biletów jest możliwy również na recepcji Hotelu Książ i online na stronie zamku. Bilety można okazać w wersji papierowej lub na ekranie urządzania elektronicznego.

Cennik

Bilet wstępu normalny – 20 zł

bilet ulgowy – 15 zł

Bilet wstępu ze zniżką – dla posiadaczy innego ważnego* biletu na usługi zamkowe:

bilet normalny plus – 15 zł

bilet ulgowy plus – 10 zł

Dzieci do lat 4 – wstęp bezpłatny.

*bilet na inną dowolną usługę zamkową musi być niezrealizowany w momencie zakupu biletu uprawniającego do zwiedzania Ogrodów Światła. Bilet na inną usługę zamkową należy okazać ochronie wraz z biletem wstępu na Ogrody.

Opr. ELW
Foto i film: JK