Chcesz znów zobaczyć widok z Chełmca, a nie masz czasu, czy ochoty, żeby wchodzić na szczyt? Mamy bardzo dobrą wiadomość ze Szczawna-Zdroju.


Na Chełmcu zainstalowano nową kamerę i już można dzięki niej podziwiać panoramę ze szczytu. 23 września prace montażowe ukończyła firma MJkomputer. Ostatnim etapem prac było umieszczenie kamery na szczycie wieży, obraz pokazujący panoramę Szczawna Zdroju i okolic został teraz udostępniony internetowo.

To już ostatni weekend, kiedy będzie można wejść na wieżę widokową na Chełmcu. Przed nami długi, świąteczny weekend, trzy dni wolnego - każdego dnia wieża czynna będzie w godz. 9:00-15:00, jak zawsze turyści mogą liczyć na poczęstowanie kawą, herbatą i czymś słodkim. A w poniedziałek 11 listopada każdy, kto wejdzie na wieżę, otrzyma kotylion w barwach narodowych. Będzie to symboliczne zakończenie sezonu na wieży, ale oczywiście wirtualnie będzie można ją odwiedzać cały rok – bo od kilku dni działa kamera umieszczona na wieży, przekazująca obraz ze szczytu.Można więc siedząc sobie i pijąc poranną kawę zerknąć w komputer i zobaczyć piękną panoramę m. in. Szczawna-Zdroju. Streaming znajdziecie na stronie www.szczawno-zdroj.pl, zakładka Kamera na górze Chełmiec:
https://streaming.airmax.pl/umsz/embed.html


Na Chełmcu działały do tej pory dwie kamery, z widokiem na Wałbrzych i Śnieżkę, obecnie nieaktywne. A widoki są godne zobaczenia - przypominamy.
    

Przypominamy, że widoki na okolicę można śledzić z internetowych kamer na wieży zamku Grodno, na szybie "Witold" w Gorcach, kamery zainstalowano też na Dzikowcu w Boguszowie-Gorcach i w okolicy Andrzejówki, ale działają one w okresie zimowym, pokazując stan stoku. W Szczawnie-Zdroju można sobie "popatrzeć" z dachu Domu Zdrojowego.


Opr. MS
Foto użyczone : UM Szczawno-Zdrój, firma MJkomputer