Dobra wiadomość dla seniorów - nadchodzący weekend należy do Was!

480 placówek kulturalnych w 184 miejscowościach, w tym 281 muzeów zadeklarowało udział w tegorocznej edycji akcji „60+ Kultura”. To o 46% więcej niż rok temu. Akcja odbędzie się tradycyjnie w pierwszy weekend jesieni, od 27 do 29 września. Muzea, teatry, filharmonie, domy kultury, opery, galerie sztuki, biblioteki i inne placówki kulturalne zaproszą seniorów za darmo lub w cenie promocyjnej.

Celem akcji „60+ Kultura”, organizowanej co roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z zaangażowanymi instytucjami kultury, jest zachęcenie osób powyżej 60. roku życia do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym oraz pokazanie im, ile do zaoferowania mają działające w ich okolicach placówki, które specjalnie na tę okazję zorganizują przeróżne warsztaty, zajęcia, wystawy, spotkania, spektakle i wiele innych rozrywek.


Zniżki w Wałbrzychu

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia po raz kolejny uczestniczy w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W trakcie weekendu 27-29 września bilety na zwiedzanie Starej Kopalni będą dostępne dla seniorów za złotówkę. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, wyjścia są o każdej pełnej godzinie, ostatnie wyjście jest o godzinie 16. 00.

Na trasie zwiedzania pojawią się m. in. podziemia, maszynownia, kuźnia, wieża widokowa oraz lampownia z wyjątkową makietą zabytkowej Lisiej Sztolni.
Osoby korzystające z akcji są zobowiązane do okazania dokumentu potwierdzającego wiek.

W ramach ogólnopolskiej akcji “60+kultura” Muzeum Porcelany w Wałbrzychu zaprasza do odwiedzania.

W pałacu czeka piękna kolekcja porcelany śląskiej (m.in. z Wałbrzycha i Jaworzyny Śląskiej), historycznej porcelany z manufaktur europejskich (m.in. Niemiec, Francji, Danii i Anglii), jak również ceramiczne zbiory z lat 50. i 60. XX wieku. Podczas zwiedzania seniorzy będą mogli zobaczyć także galerię polskiego malarstwa współczesnego (m.in. dzieła Z. Beksińskiego i J. Dudy-Gracza).

W tym szczególnym czasie bilet dla seniora będzie tańszy o połowę!

Muzeum jest czynne od 10:00 do 16:00. Ostatnie wejście jest możliwe o 15:30.

Informacja pod numerem: 74 664 60 30.


Poza Wałbrzychem

- Świdnica, Muzeum Dawnego Kupiectwa: 27-29 września bezpłatne zwiedzanie Muzeum dla seniorów.
- Nowa Ruda, Muzeum Wittiga: 27-29 września, Muzeum udostępni seniorom nieodpłatnie wstęp wraz z oprowadzeniem oraz na nową wystawę "Dzieje Nowej Rudy". Odbędzie się też spotkanie przy kawie i herbacie.
- Kamienna Góra, Muzeum Tkactwa - w tych dniach dla seniorów bezpłatne zwiedzanie wystaw stałych i czasowych.


Opr. MS Foto: ilustracyjne