Data wydarzenia: 01.01.2020 12:30 - 01.01.2020 15:00
Miejsce wydarzenia: Parking przed AQUA ZDRÓJ Wałbrzych - Centrum Aktywnego Wypoczynku

Tradycyjnie już mieszkańcy naszego miasta i regionu spotykają się w Nowy Rok i wspólnie zdobywają górę Chełmiec.

- Jak co roku chciałbym zaprosić wszystkich do udziału w noworocznym Biegu na Chełmiec. Bieg ma charakter otwarty i typowo towarzyski. Na powitanie 2019 roku było nas sporo. Mam nadzieję, że tym razem równie licznie przywitamy nowy rok. Tempo będzie dostosowane do grupy tak - aby nikt nie czuł się samotny podczas ciężkiego wbiegu na szczyt Chełmca - 851m n.p.m. - zachęca Marcin Jagiellicz, organizator tego spontanicznego wypadu noworocznego.
Planowany dystans to około 14 km w obie strony. Spotkanie uczestników i początek wspólnej wyprawy rozpoczyna się na parkingu przed Aqua-Zdrój. Proponowany spacer wiedzie żółtym szlakiem nad torami i drogą dokoła Chełmca na sam szczyt góry. Na powrót każdy wybiera sobie szlak, którym chce wracać.
- Gwarantowana dobra atmosfera, sztafeta z szampanem na górę (pepsi lub picollo dla chętnych) a na górze oczywiście życzenia i wspólne zdjęcie. Zapraszamy wszystkich chętnych. Każdy biegnie na WŁASNĄ odpowiedzialność - dodaje Jagiellicz.


Zbiórka: Parking przed AQUA ZDRÓJ Wałbrzych - Centrum Aktywnego Wypoczynku
Start: Piechurzy - 12:30-12:40 (wedle uznania).
Główna grupa - 13:00 (+5/10 minut dla spóźnialskich).

Żelaznym niezbędnikiem tego wypadu jest wspólne zdjęcie na szczycie. Tegoroczna fotka zaplanowana została na godz. 14.00

To już cykliczne wydarzenie - Przywitali Nowy Rok w biegu... na Chełmcu

oprac. ELW