Mimo deszczowej aury grupa mieszkańców - rowerzystów ze Szczawna pojechała symbolicznie odwiedzić przejętą przez miasto wieżę z otoczeniem.


Jak już pisaliśmy, gmina Szczawno-Zdrój odzyskała administrowanie szczytem oraz znajdującą się na nim nieruchomość, czyli wieżę widokową. Wieża przez ostatnie lata nie była udostępniana turystom regularnie, ale wraz z przejęciem obiektu przez gminę to się zmieniło. Pierwszy, prawdziwie turystyczny weekend na Chełmcu miał miejsce 7 i 8 września, kiedy to samorząd zorganizował coś w rodzaju otwarcia obiektu.- Zorganizowaliśmy wyprawę rowerową na szczyt – pomysłodawcą i „przewodnikiem” był wiceburmistrz Łukasz Kurjata, miłośnik sportów rowerowych, a na wszystkich turystów odwiedzających tego dnia Chełmiec czekały niespodzianki: gadżety promocyjne gminy, mapy, słodycze, a przede wszystkim pieczątka – obowiązkowa zdobycz dla każdego szanującego się turysty! Do akcji gminy przyłączyli się radni, którzy ufundowali poczęstunek, ciepłe posiłki i napoje - mówią uczestnicy wycieczki.
W niedzielę turyści także odwiedzili Chełmiec i mogli wejść na wieżę – i tak będzie na pewno co najmniej do końca września, wieża będzie w weekendy udostępniana w godzinach 9:00-17:00. W międzyczasie gmina inwentaryzuje obiekt i analizuje wszystkie konieczne do wykonania prace, by miejsce było w pełni bezpieczne.- Cieszę się, że sporo osób odwiedziło Chełmiec podczas minionego weekendu i zapraszam na kolejne – mówi Marek Fedoruk burmistrz Szczawna-Zdroju. – Jeszcze dużo do zrobienia przed nami, ale jest wykonany pierwszy krok i bardzo pozytywny odzew wśród turystów świadczy, że warto w Chełmiec zainwestować i uczynić go atrakcją turystyczną.

Gmina właśnie zleciła opracowanie koncepcji zagospodarowania obiektu.

Czytaj też:
SZCZAWNO-ZDRÓJ PRZEJĘŁO SZCZYT CHEŁMCA - CO SIĘ ZMIENI? (FOTO)
CHEŁMIEC: CO DALEJ Z WIEŻĄ I ZAGOSPODAROWANIEM SZCZYTU? (FOTO)
SZCZAWNO-ZDRÓJ: SPÓR O SZCZYT GÓRY CHEŁMIEC WYGRYWA GMINAOpr. MS
Foto użyczone: UM Szczawno-Zdrój