Urząd miejski w Szczawnie-Zdroju zlecił opracowanie nowego, aktualnego planu tego miasta. Zniknęły z niego dawno nieobecne obiekty, takie jak basen otwarty - i pojawiły się nowe. To wstęp do kolejnych działań - co teraz?


Plan Szczawna-Zdroju nie był aktualizowany od dłuższego czasu, a jest rozdawany w pensjonatach kuracjuszom, w hotelach i restauracjach, jest też wywieszony na tablicach miejskich. Na starym wciąż można było zobaczyć zamknięty kilka lat temu basen miejski czy gazownię, a zmieniły się nazwy ulic, doszły nowe, miały też miejsce zmiany komunikacyjne - bo nowy plan pokazuje też trasy kursowania autobusów miejskich. Pojawiły się na nim nowe obiekty, takie jak "Delfinek" w budowie. W sumie naniesiono około 200 poprawek, bo w grę wchodziły też zmiany miejsc parkowania, przeniesione znaki drogowe czy jednokierunkowość ulic.- Zamówiliśmy 5000 sztuk w wersji papierowej, które dostaną wszyscy chętni. Na odwrocie planu jest mapa sytuująca Szczawno-Zdrój w jego okolicy, ukazująca wyloty dróg, czego również długo nie było. Teraz przed nami druga część zadania - stworzenie mapki szlaków turystycznych, spacerowych i rowerowych w mieście i w jego pobliżu. W pierwszej kolejności musieliśmy aktualizować plan i dopiero on stanowi podkład pod wszystkie szlaki spacerowe - mówi Andrzej Gniatkowski z wydziału promocji Urzędu Miejskiego w Szczawnie-Zdroju.Zlecenie na mapkę ze szlakami i trasami zostało już wydane, ma ona być gotowa za około półtora miesiąca, jeszcze przed letnim sezonem.

- Przygotowanie tej mapy będzie się wiązało z przygotowaniem istniejących już szlaków i tras do nowego sezonu. Zdarza się, że gdzieś brakuje jakiegoś fragmentu, szlaki są nieczytelne, albo trasa rowerowa kończy się na zakazie czy w lesie. To wywołało sprawę uaktualnienia wszystkich szlaków. Będą pieniądze przeznaczone na uaktualnienie szlaków w terenie - zapowiada Andrzej Gniatkowski.Nowy plan w wersji cyfrowej i papierowe egzemplarze kosztowały 2700 zł brutto. Teraz na jego podstawie będzie można wykonać cztery nowe tablice miejskie z aktualnym planem i umieścić tam, gdzie znajdują się stare - pod Domem Zdrojowym i w innych kluczowych miejscach. Mapka szlaków i tras zostanie wykonana w podobnym nakładzie i za przybliżony koszt. Wszystko razem z tablicami i renowacją szlaków powinno się zmieścić w około 12 000 zł i może być gotowe jeszcze przed wakacjami. A aktualny plan będzie dostępny cyfrowo na stronie urzędu miasta.


Czytaj też:
SZCZAWNO-ZDRÓJ: DOBIEGA KOŃCA REMONT RATUSZA (FOTO)
SZCZAWNO-ZDRÓJ: WIOSENNE SPRZĄTANIE I INWESTYCJE - CO KOŃCZĄ, CO ZACZNĄ? (FOTO)
SZCZAWNO-ZDRÓJ: ZWIEDZALI MIASTO WIRTUALNIE I CO ZNALEŹLI? (FOTO)

O basenie:
SZCZAWIEŃSKI DELFINEK PNIE SIĘ W GÓRĘ

SZCZAWNO-ZDRÓJ: DELFINEK - BUDOWA ROZPOCZĘTA [ZDJĘCIA]
SZCZAWNO-ZDRÓJ: BĘDZIE NOWA PŁYWALNIA "DELFINEK"?

inne inwestycje:
SZCZAWNO-ZDRÓJ: TRWA BUDOWA WINDY W RATUSZU
TU MA POWSTAĆ NOWA SZKOŁA PODSTAWOWA [WIZUALIZACJE]
OTWARTO NOWY SZCZAWIEŃSKI OBIEKT SPORTOWY

Ulica Sienkiewicza i Chopina
SZCZAWNO-ZDRÓJ: SIENKIEWICZA I CHOPINA WKRÓTCE DO PRZEBUDOWYTekst i foto: Magdalena Sakowska
Mapa użyczona: UM Szczawno-Zdrój