W nadchodzący weekend w Szczawnie-Zdroju mnóstwo atrakcji: nie tylko smaki świata, nie tylko dawne automobile i zajęcia jogi w parkach, także wycieczka "Spacerem po zdroju"!


Pod hasłem "#odkrywaj lokalnie" LOT Aglomeracji Wałbrzyskiej organizuje w wakacyjne soboty bezpłatne wycieczki z przewodnikiem - kolejna już 1 sierpnia w  Szczawnie-Zdroju pod hasłem:  „Spacerem po zdroju”.

Co ma wspólnego Szczawno-Zdrój z Sopotem, jak jest historia słynnej rzeźby psa ukrytej w Parku Zdrojowym, gdzie odnajdziemy w uzdrowisku styl tyrolski i czy to prawda, że kiedyś w znajdowały się tu pola golfowe księcia von Pless? To tylko niektóre pytania, na które na pewno odnajdziemy odpowiedź podczas otwartego spaceru po Szczawnie Zdroju, który planowany jest na pierwszą sobotę sierpnia na godzinę 11.00.Spacer po uzdrowisku zacznie się od spotkania pod Restauracją Bohema przy w Parku Zdrojowym – czyli od samego centrum uzdrowiska, gdzie znajdują się: Teatr Zdrojowy im. Henryka Wieniawskiego, Hala Spacerowa i Pijalnia Wód Mineralnych. Z tymi zabudowaniami sąsiaduje Park Zdrojowy z charakterystyczną górującą nad uzdrowiskiem Wieżą Anny.Następnie uczestnicy przejdą w kierunku Parku Szwedzkiego, po drodze mijając zabytkowy Dom Zdrojowy czyli dawny Grand Hotel Hochbergów z Książa. Przechodząc przez Park Szwedzki dojdą do Kompleksu Dworzysko czyli dawnego Dworu Idy, nazwanego tak na cześć księżnej Idy von Pless, gdzie znajduje się stadnina koni, a także hotel, restauracja i kawiarnia. Planowany czas wycieczki – do 3 godzin.


W nadchodzący weekend również:
SZCZAWNO-ZDRÓJ: OGRÓDEK FOOD-TRUCKÓW - WAŻNE INFORMACJE
SZCZAWNO-ZDRÓJ: JOGA W PARKU SZWEDZKIM JOGA W PARKU ZDROJOWYM


Opr. i foto: Magdalena Sakowska