Polska mapa tzw. magicznych górek obejmuje sześć lokalizacji. Trzy z nich znajdują się na Dolnym Śląsku, jedna spośród nich w regionie wałbrzyskim, a dokładnie w gminie Walim. W tych miejscach przedmioty wydają się toczyć pod górę i łamać podstawowe prawa fizyki.

Miejsc z anomaliami grawitacyjnymi na świece odnaleziono już setki, zwykle odkrywane są przypadkiem. Komuś upadnie jakiś przedmiot i wydaje się toczyć w górę, lub zatrzyma się samochodem, a zaparkowane pozostawione na luzie auto wydaje się jechać pod górę. Tak było w przypadku okolic Wałcza w Zachodniopomorskim, gdzie na początku lat 90. turysta upuścił butelkę wody, a ona zaczęła swobodną "wspinaczkę".Podobne zjawiska odkryto również w regionie wałbrzyskim nieopodal Muzeum Sztolni Walimskich. Jadąc w kierunku Rzeczki, przy głównej drodze natrafiamy na nachyloną boczną nitkę jezdni. To tutaj warto zrobić eksperyment z grawitacją.
Droga jest w widoczny sposób nachylona i powoli opada w dół, jednak wystarczy położyć na niej piłeczkę lub butelkę, by stwierdzić, że przedmiot ten "wraca" pod górkę wbrew grawitacji. To samo dzieje się z cięższymi i większymi przedmiotami, również z samochodem. Łowcy osobliwości nagrali w tym miejscu wiele filmików prezentujących działanie magicznej górki w regionie wałbrzyskim. Po jezdni toczyły się butelki z sokiem, piłki i samochody, a nawet półlitrówka mocniejszego alkoholu. Efekt był powtarzalny.

Oto przykładowe eksperymenty. Nie zabrakło też filmów demaskujących anomalię grawitacyjną i ukazujące, że w gminie Walim mamy do czynienia jedynie ze złudzeniem optycznym. Tym razem w ruch poszła poziomica.Odpowiedzią na tezę złudzenia optycznego i obalanie mitu przy użyciu poziomicy były twierdzenia, że anomalie grawitacyjne wpływają na wszystkie przedmioty... zaburzają też pracę poziomicy.

My zaś zapraszamy do samodzielnego przekonania się o działaniu magicznej górki koło Walimia i o tym, jak niezwykła jest nasza okolica. Mamy bogatą historię i piękne tereny, a także bardzo zróżnicowane atrakcje turystyczne. Również tropiciele zjawisk nietypowych znajdą u nas coś dla siebie. Zdarzają się tu kręgi w zbożu (obserwowane m.in. pod Wałbrzychem i w Starych Bogaczowicach), tajemnicze znaki na drzewach (Park Książański), a także obserwacje niezidentyfikowanych obiektów latających (góra Chełmiec, wzgórze Nieroda w Boguszowie-Gorcach).

Zaobserwowaliście coś intrygującego i tajemniczego? Napiszcie do nas na redakcja@walbrzychdlawas.info.


Polecamy:
TAJEMNICZE ZWIERZĘ. WIDZIAŁEŚ JE?
UFO NAD WAŁBRZYCHEM? TAJEMNICZE ŚWIATŁA W REGIONIE [FILM]
TAJEMNICZE ZNAKI W PARKU KSIĄŻAŃSKIM
Nasze teksty o - ZŁOTYM POCIĄGU

oprac. Elżbieta Węgrzyn
Google, YouTube.com