Trwa długi weekend i niektórzy z nas mogą planować wyprawę do Adršpachu albo do innych atrakcji turystycznych w Czechach. Ostrzegamy!


Nie jest tak łatwo dostać się do naszych sąsiadów. Od 1 czerwca obowiązują nowe zasady wjazdu z Polski na terytorium Czech:

- Wjazd do 24 godzin - możliwy z powodów zdrowotnych, rodzinnych, urzędowych lub zawodowych (przy okazaniu dokumentu potwierdzającego cel przyjazdu), bez obowiązku wypełnienia formularza lokalizacyjnego i testowania na COVID 19.
- Tranzyt - umożliwiono swobodny, drogą lądową z Polski przez Czechy do 12 h.
- Turystyka - dozwolona wyłącznie dla osób zaszczepionych lub posiadających negatywny test antygenowy lub PCR, wykonany przed wjazdem do Czech.


Dlatego, jak zawiadamiają Koleje Dolnośląskie, 3 czerwca jako data uruchomienia pociągu do Adršpachu jest już nieaktualna:

Wrocław - Wałbrzych - Meziměstí - Adršpach

W związku z utrzymującymi się obostrzeniami w ruchu transgranicznym zawieszenie przewozów zostało przedłużone. Wznowienie kursowania pociągów planowane jest 26 czerwca 2021 r.

Trutnov - Kamienna Góra - Sędzisław

W związku z utrzymującymi się obostrzeniami w ruchu transgranicznym zawieszenie przewozów zostało przedłużone. Wznowienie kursowania pociągów w pełnej relacji planowane jest 26 czerwca 2021 r.

Do czasu wznowienia przewozów wstrzymana została sprzedaż i przedsprzedaż biletów do i od stacji Unisław Śląski, Mieroszów, Meziměstí, Teplice nad Metují, Teplice nad Metují město, Teplice nad Metují skály, Adršpach oraz do i od punktu granicznego Mieroszów Granica.

Podróżni nabywający bilety bezrelacyjne w komunikacji przygranicznej, czyli Euro-Nysa-Ticket oraz „KD+Czechy” są informowani o obowiązujących ograniczeniach. Osoby, które nabyły bilet na planowane przejazdy mogą dokonać ich zwrotu, odzyskując pełną zapłaconą kwotę, bez potrącenia w postaci odstępnego.

Czekamy i trzymamy kciuki.


Czytaj też:
LINIA NR 291 WAŁBRZYCH - MIEROSZÓW: PATRZCIE, JAKA PIĘKNA! (FOTO)

O reaktywacji nieużytkowanego odcinka linii 291 pisaliśmy:
WAŁBRZYCH, SZCZAWNO, BOGUSZÓW: ROWERY NA TORACH, WYRAŹ OPINIĘOpr. MS
Foto: Koleje Dolnośląskie