To apel do wszystkich miłośników motorsportu i talentu nieodżałowanego Ayrtona Senny. Jeszcze do połowy lipca możecie wesprzeć inicjatywę uhonorowania tego sportowca i filantropa w Wałbrzychu, a także zostać właścicielem super pamiątek!- Wielkimi krokami zbliża się odsłonięcie pomnika Ayrtona Senny na terenie Muzeum Motorsportu, przy ulicy nazwanej jego imieniem w Wałbrzychu. Ten wyjątkowy kierowca, który zginął w tragicznym wypadku na torze Imola 1 maja 1994 r., był nie tylko fantastycznym sportowcem, ale też człowiekiem o wielkim sercu, który większość zarobionych na torach Formuły 1 pieniędzy przekazał na cele dobroczynne, a zwłaszcza na edukację dzieci z biednych rodzin w Ameryce Płd. - wyjaśniają inicjatorzy upamiętnienia sportowca-filantropa w Wałbrzychu.
Inicjatywa powstania pomnika Ayrtona Senny, która wyszła od twórcy Muzeum, słynnego niegdyś kierowcy rajdowego i wyścigowego Jerzego Mazura, wymaga jednak wsparcia finansowego, żeby ten odlany z brązu, naturalnej wielkości pomnik mógł zostać uroczyście odsłonięty na początku września tego roku.


Żeby uatrakcyjnić tę zbiórkę proponujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wpłacą jako cegiełkę co najmniej 100 zł, wyjątkową pamiątkę. Będzie to serigrafia rysunku ołówkiem, autorstwa znanego wszystkim miłośnikom klasycznej motoryzacji, utalentowanego grafika i fotografa Jakuba Żołędowskiego. Rysunek formatu A4 przestawia Ayrtona Sennę za kierownicą McLarena MP 4/6 w trakcie wyścigu Grand Prix Monaco 1991.Każdy ze 160 reprintów (w tylu wyścigach F1 wystartował AS) jest ponumerowany, podpisany własnoręcznie przez Autora i oznaczony specjalnym hologramem potwierdzającym jego autentyczność. Ofiarodawcy otrzymają reprinty z nr. od 1 do 160 wg wysokości dokonanych wpłat, od najwyższej do najniższej. Dodatkowo każdy wspierający otrzyma bezterminowo ważny bezpłatny pamiątkowy bilet wstępu do Muzeum. Wysyłka reprintów – cegiełek na budowę pomnika odbędzie się na koszt Muzeum Motoryzacji.


Zapraszamy do wsparcia tej wyjątkowej inicjatywy.

Prosimy o dokonywanie wpłat poprzez zbiórkę: https://zbieram.pl/pomnik-senny-w-walbrzychu 

Ofiarodawcy, którzy wpłacą kwoty 100zł i powyżej 100 zł proszeni są o wysłanie danych adresowych do wysyłki na adres: muzeum@jmmazur.org wraz z podaniem daty i wysokości wpłaconej kwoty.

Zbiórka potrwa do 15 lipca 2021 r.


Przypominamy, że wcześniej na terenie Muzeum Motorsportu powstała ulica imienia Senny, a także kamienny obelisk:

RUSINOWA: AYRTON SENNE JUŻ UPAMIĘTNIONY W MUZEUM (FOTO)
WAŁBRZYCH: TEN POMNIK MOŻE BYĆ ATRAKCJĄ MIASTA (FOTO)

O muzeum motoryzacji i Szybie Teresa pisaliśmy:
WAŁBRZYCH: POZNAJCIE SZYB TERESA, ODRESTAUROWANY I Z WIDOKIEM (FOTO)
WOŚP WAŁBRZYCH: DOKĄD TRAFIŁY FELGI Z PODPISEM HOŁOWCZYCA? (FOTO)
WAŁBRZYCH: W MUZEUM HOŁOWCZYC, KUBICA, BUBLEWICZ I INNI (FOTO)
AMBASADORZY WAŁBRZYCHA 2018 - MAMY NOWYCH! (FOTO)
STARA KOPALNIA: ŚWIAT AUT RAJDOWYCH I WYŚCIGOWYCH (FOTO)


oprac. ELW
fot. Użyczone przez Muzeum Motosportu