Piękne panoramy i ciekawe zabytki można zobaczyć przy przedłużonych szlakach turystycznych w okolicach Masywu Trójgarbu, którego widok z wieży dziś opisujemy.


Na zlecenie wójta gminy Stare Bogaczowice wyznaczony został nowy fragment turystycznego szlaku czarnego od Gostkowa przez Przełęcz Pojednania do Starych Bogaczowic obok urzędu gminy. Na szlaku znajduje się kilka punktów widokowych, z których można podziwiać panoramy Gór Wałbrzyskich, Pogórza Bolkowskiego z zamkami w Bolkowie i Świnach oraz Masywu Ślęży. Na trasie także kaplica św. Anny. A w Gostkowie można zobaczyć holenderski wiatrak i ruiny kościoła ewangelickiego.Przedłużono również szlak czerwony od urzędu gminy do Nowych Bogaczowic, przy którym znajdują się ruiny romańskiego kościoła św. Mikołaja w Starych Bogaczowicach. Przypominamy niezmotoryzowanym, że od kilku tygodni kursuje przedłużony autobus linii nr 8 do Gostkowa przez Stare Bogaczowice: AUTOBUSEM MIEJSKIM OD WIOSNY W NOWE REJONY.

 

- Do dziś domalowałem 12 kilometrów szlaku czarnego pomiędzy Starymi Bogaczowicami a Gostkowem przez punkt widokowy, kapliczkę nad Figlowem, Przełęcz Pojednania i punkt widokowy na Kokoszu oraz około 4 kilometry czerwonego pomiędzy Starymi Bogaczowicami a Nowymi Bogaczowicami (odejście szlaku żółtego z szosy) przez ruiny kościoła św. Mikołaja. I na razie tyle. W tej gminie czekają nas jeszcze zmiany przebiegu szlaku zamków piastowskich i szlaku ułanów, ale to jeszcze przed nami. Powstaną też dwa nowe szlaki w okolicach Gór Czarnych, ale będę informował, jak już zaczną nabierać kształtów - mówi Jacek Pielich, przewodnik PTTK i twórca szlaków. A miłośnicy pieszych wędrówek już mogą się cieszyć!

Czytaj też:
WAŁBRZYCH REGION: BĘDZIE NOWA PLATFORMA WIDOKOWA. GDZIE?
WIEŻA BOROWA: SĄ NOWE SZLAKI. I JEST NAGRODA (FOTO)GÓRY WAŁBRZYSKIE: PLATFORMY WIDOKOWE JUŻ SĄ
GÓRY WAŁBRZYSKIE - KORYGUJEMY ZAMIESZANIE Z PLATFORMAMI (FOTO)


Opr. MS
Foto użyczone: Urząd Gminy w Starych Bogaczowicach