Data wydarzenia: 02.12.2017 11:00 - 02.12.2017 13:30
Miejsce wydarzenia: Szczawno-Zdrój

Opracowanie i wydruk przewodnika przybliżającego historię szczawieńskich ulic i kamienic oraz spacer historyczny z przewodnikiem w ręku to planowane rezultaty projektu, na realizację którego pieniądze pozyskały osoby działające na rzecz Szczawna- Zdroju w ramach konkursu zorganizowanego przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych.

Retro przewodnik

- Wrocław ma krasnale, my mamy zabytkowe kamienice z wyjątkową historią. Warto odwiedzać i zwiedzać Szczawno-Zdrój – mówią realizatorzy nowego projektu dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z funduszu małych grantów.
Nieformalna grupa Regionaliści właśnie rozpoczyna pracę nad realizacją swojego przedsięwzięcia. W grupie tej pracują osoby, które na co dzień związane są ze stowarzyszeniem Kocham Szczawno-Zdrój. Jedną z autorek projektu jest Olga Soszyńska, mieszkanka Szczawna-Zdroju.
W historii Szczawna-Zdroju zdaniem pomysłodawców jest wielki potencjał turystyczny i chcą w oparciu o tą historię budować produkty turystyczne. Retro przewodnik po szczawieńskich kamienicach ma być jednym z takich turystycznych produktów. – Długo szukaliśmy pomysłu. Teraz rozpoczynamy jego realizację i będzie to pierwszy krok do zbudowania nowego produktu turystycznego w Szczawnie-Zdroju- szlaku zabytkowych wilii i kamienic - mówi Olga Soszyńska współautorka projektu. Na razie trwają prace edytorskie i merytoryczne nad opracowaniem i produkcją kieszonkowego przewodnika. Planowany nakład przewodnika wynosi 1000 egzemplarzy.

Spacer po uzdrowisku

W jego ramach opracowany zostanie podręczny przewodnik wraz z mapą trasy turystycznej wśród starych, szczawieńskich ulic. Projekt przewiduje także organizację już w grudniu warsztatów tematycznych w formie spaceru historycznego. Do spaceru historycznego po tej trasie zapraszamy mieszkańców, turystów i kuracjuszy.

Spacer już w sobotę, 2 grudnia o godz. 11 na ul. Kościuszki 1 - przy barze Zacisze.


fot. Elżbieta Węgrzyn