Władze Jedliny-Zdroju zapowiadają na ten rok zmiany i nowości w dziedzinie turystyki i w kalendarzu imprez. Dotyczą one między innymi popularnego Festiwalu Zupy. Ma też być całkiem nowa impreza.


Burmistrz miasta Leszek Orpel spotkał się z właścicielami obiektów bazy noclegowo-gastronomicznej. Głównym tematem spotkania było przedstawienie kalendarza imprez na rok bieżący, a także omówienie działań gminy związanych z promocją i rozwojem turystyki. Burmistrz przedstawił też aplikację „Turystyczna Jedlina”, zawierającą szczegółowy opis tras turystycznych i najważniejszych punktów, które każdy turysta powinien odwiedzić. Wśród tras zgromadzonych w aplikacji znalazły się: Historyczna, Active, Borowa-Jałowiec, Active Pałac, Widokowa, Uzdrowiskowa i Rekreacyjna.

Jak informuje tamtejszy urząd miasta, podczas spotkania Leszek Orpel opisał nowe działania promocyjne, wspomniał o przygotowywanej mapie turystycznej, która powinna ukazać się jeszcze przed rozpoczęciem sezonu turystycznego, budowie ścieżki rowerowej od ul. Kamienieckiej do ul. Włościańskiej, która połączy Wałbrzych z Jedliną-Zdrojem, remoncie wieży kościoła przy ul. Jana Pawła II, która będzie pełniła rolę punktu widokowego oraz o Punkcie Informacji Turystycznej, który zostanie uruchomiony przy ulicy Sienkiewicza.
 
Burmistrz przedstawił też informacje dotyczące nowości i zmian w kalendarzu imprez na rok bieżący. Cieszący się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, turystów, kuracjuszy i gości Dolnośląski Festiwal Zupy odbędzie się już 1 maja w zmienionej formule. Ostatnio odbywał się w czerwcu, wcześniej w sierpniu. Ma się też pojawić nowa, ciekawa, trzydniowa impreza, obejmująca koncerty, wystawy i spotkania autorskie: „Strefa Sztuki”, przygotowana przez Jana Tomasza Adamusa, pochodzącego z Jedliny-Zdroju, a obecnie zamieszkałego w Krakowie dyrygenta, organisty i klawesynisty.

Podczas spotkania burmistrz zwrócił się z prośbą do właścicieli prowadzących obiekty noclegowo-gastronomiczne o poinformowanie gości i pobieranie od nich opłaty uzdrowiskowej.


Czytaj też:
ROWERZYŚCI: PĘTLA SIĘ ZAMYKA, CZAS NA JEDLINĘ (FOTO)
JEDLINA-ZDRÓJ: ROWEROWE POŁĄCZENIE Z WAŁBRZYCHEM I INNE INWESTYCJE

TO JUŻ PEWNE: KOŚCIELNA WIEŻA OTWORZY SIĘ NA TURYSTÓW. KIEDY?

Opr. MS
Foto: JK