Lasy robią się złote i można się wybrać na dwa nowe punkty widokowe w Górach Wałbrzyskich, a niedługo przybędzie trzeci - najbardziej widowiskowy.


Na położonym 751 m n.p.m. szczycie góry Jałowiec oraz nad kamieniołomami w okolicach Wołowca już zostały zamontowane platformy widokowe. Można stamtąd podziwiać piękną panoramę Gór Wałbrzyskich i Gór Sowich. Platformy
kosztowały jedna ponad 70 tys., druga niespełna 60. Koszty po połowie podzielono między gminę Jedlina i Nadleśnictwo Wałbrzych.

Platforma nad kamieniołomami to
budowla modułowa, złożona z 6 modułów o rozmiarach 3 m x 4,5 m (rozmiar pojedynczego modułu 1,5 m x 1,5 m), otoczona z trzech stron barierkami ochronnymi, wykonana z elementów drewnianych, mocowanych trwale do gruntu wbetonowanymi stalowymi profilami. Wejście z poziomu gruntu, ale wybudowano też schody umożliwiające bezpieczne dojście na platformę, wykonane z pali drewnianych o szerokości 1,20 m.

Platforma na Jałowcu (na zdjęciach) jest
złożona z 6 modułów o rozmiarach 3 m x 4,5 m, również jest drewniana, z barierkami, tu też zamontowano drewniane schody, do tego w obu miejscach tablice informacyjne i tabliczki kierunkowe.

To jeszcze nie wszystko. Na Borowej trwają przygotowania do instalacji 14-metrowej wieży widokowej.

Czytaj też:
BOROWA: WIDAĆ JUŻ PODSTAWY WIEŻY
TAKIE WIDOKI - TO NIE BIESZCZADY, TO GÓRY WAŁBRZYSKIE (FOTO).
BOROWA: RUSZYŁA BUDOWA WIEŻY WIDOKOWEJ
WIEŻA NA BOROWEJ - UMOWA PODPISANA
DO WIEŻY NA BOROWEJ CORAZ BLIŻEJ (WIZUALIZACJE)
BOROWA I JEJ OTOCZENIE SIĘ ZMIENI. POWSTANIE NIE TYLKO WIEŻA
Z GÓRY NA WAŁBRZYCH I JEDLINĘ
WAŁBRZYCH JAK Z DRONA (ZDJĘCIA)
STAMTĄD WAŁBRZYCH WIDAĆ CHYBA NAJŁADNIEJ (ZDJĘCIA)


Opr. Magdalena Sakowska
Foto użyczone: gmina Jedlina-Zdrój