Kiedy za oknem śnieg, a w dodatku temperatura spadła mocno poniżej zera, tęskno spoglądamy na zdjęcia z wakacji. Jedni marzą o urlopie pod palmami, inni wolą spędzać czas na łonie natury, podziwiając górskie krajobrazy. Niezależnie od podróżniczych preferencji, obecna sytuacja wywołana pandemią koronawirusa, wielu osobom pokrzyżowała plany wyjazdowe.

Podróże w czasach pandemii

Ubiegły rok wymusił wiele zmian w naszym życiu. Wprowadzono ograniczenia, zarówno w zakresie stosunków społecznych jak i przemieszczania, co odbiło się szerokim echem na wielu branżach, w tym także turystycznej. Wiele osób było zmuszonych do rezygnacji z wykupionych wcześniej wczasów, wielu odwoływało wyjazdy w obawie o swoje zdrowie, a nawet życie. Jako, że wskazane było unikanie miejsc bardzo zatłoczonych i zachowanie dystansu społecznego, wiele osób decydowało się na wakacje w oddalonych od cywilizacji miejscach. Złagodzenie obostrzeń w okresie wakacyjnym pozwoliło na wyjazdy w celach wypoczynkowych, jednak znacznie różniły się one od tych, które miały miejsce w poprzednich latach. Rezygnowaliśmy bowiem z wyjazdów do wielkich hoteli, wybierając raczej domki czy domy wakacyjne. Także jeśli chodzi o dojazdy, raczej preferowaliśmy bezpieczną podróż własnym samochodem. Obecnie, kiedy mamy do czynienia z kolejną falą pandemii, również musimy się powstrzymać przed podróżami. Polacy często wybierają wczasy poza granicami naszego kraju i wielu z nich tęskni za podróżami. Jednak warto z nadzieją patrzeć w przyszłość i już teraz zacząć planować wakacyjne wyjazdy.

Chorwacja – raj dla turystów

Chorwacja to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych, który chętnie wybierają nasi rodacy. Przemawia za tym wiele argumentów, są to przede wszystkim pogoda i piękne widoki. Urocze miasteczka, wioski, porty i cudowny kolor morza sprawia, że Chorwacja cieszy się niesłabnącą popularnością. Najczęściej wybieranym na wakacyjne wojaże regionem jest Istria – największy półwysep na północnym Adriatyku. Wielkim atutem jest także fakt, że możemy tam dojechać samochodem – z Krakowa czy Katowic – ok. 10 godzin jazdy. To idealne miejsce na wypad z paczką przyjaciół lub też z całą rodziną. Niezwykły krajobraz gór w połączeniu z lazurowym odcieniem wody pozwala na odpoczynek w towarzystwie pięknych widoków. Znajdzie się tutaj coś zarówno dla wielbicieli błogiego lenistwa jak i koneserów zabytków. Szczególnie w przypadku tych drugich, warto zobaczyć urokliwą starówkę w mieście Rovinj czy też miasteczko Poreč.

Urlop na Istrii

Najczęściej wyszukiwaną opcją noclegów na Istrii są domy wakacyjne z basenem. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu czeka tam na nas masa atrakcji i słońca. Takie rozwiązanie spełnia także potrzeby wielu z nas w zakresie bezpieczeństwa, unikamy bowiem miejsc pełnych ludzi, z którymi mielibyśmy do czynienia w przypadku hoteli czy pensjonatów. Na Istrię bez problemu dojedziemy własnym środkiem transportu, co jest dla nas o tyle wygodne, że nie ogranicza nas np. ilość kilogramów, które możemy spakować, jak w przypadku podróży samolotem. Wiele ciekawych ofert noclegów w domach i apartamentach wakacyjnych na Istrii można znaleźć w Interhome pod adresem https://www.interhome.pl/chorwacja/istria/

Inne kierunki wakacyjne, które równie chętnie są wybierane przez turystów to Balaton na Węgrzech oraz Toskania we Włoszech. To także nikogo nie dziwi – Polacy oprócz wypoczynku, cenią także piękne widoki i poznawanie innej kultury. Pozostaje nam zatem w nadziei czekać na upragniony urlop i wypoczynek w blasku słońca.