Data wydarzenia: 05.09.2020 18:00 - 05.09.2020 20:00
Miejsce wydarzenia: Zbiórka przy szlabanie na ul. Piasta

Dobra informacja dla miłośników przyrody, Chełmca i spacerów, podczas których można się czegoś ciekawego dowiedzieć.


Już w tym tygodniu, w sobotę 5 września, u podnóża Chełmca, rozpocznie się Noc Nietoperzy. Zaproszenie od organizatorów, Nadleśnictwa Wałbrzych:

Wydarzenie organizujemy razem z Panią Moniką Wołczecką - biologiem środowiskowym. Spotykamy się w sobotę 5 września o godz. 18.00 przy leśniczówce Leśnictwa Biały Kamień na ulicy Piasta, tuż przed szlabanem leśnym. 

Na początku dowiedzą się Państwo co nieco o nietoperzach, czyli: jakie gatunki mamy w Polsce i na świecie, jakie gatunki mogą latać nam nad głowami w wałbrzyskich lasach, czym odżywiają się nietoperze, jak latają, jak są zbudowane, jak posługują się echolokacją i wiele innych ciekawych rzeczy, a co najważniejsze: czy trzeba ich się bać? Choć to akurat oczywiste, że nie! 

Następnie przejdziemy się na krótki spacer do lasu w okolice sztolni Gustaw. Tam nietoperze na pewno będą nam latały nad głowami i będziemy mogli dowiedzieć się, jak wyglądają badania nad nimi i ich monitoring w praktyce!  Będzie można zobaczyć nietoperza z bliska. Dowiedzieć co i po co się je mierzy. I gdzie ich szukać? 

W zależności od warunków pogodowych być może uda nam się przeprowadzić nasłuchy detektorowe i poobserwować nietoperze przez kamerę noktowizyjną. Zakończymy w lesie, przy sztolni Gustaw około godz. 20.00.
Podczas całego spotkania zachęcamy do zadawania wielu pytań dotyczących nietoperzy i gospodarki leśnej. Na wszystkie chętnie odpowiemy.
Jeżeli macie dzieci, zabierzcie je ze sobą! Dla nich również znajdzie się coś interesującego.

Pamiętajcie, aby ubrać się odpowiednio do warunków terenowych i pogodowych i zabierzcie ze sobą latarki. Przede wszystkim nie zapomnijcie zabrać ze sobą dużej dawki dobrego humoru!
 

O Chełmcu pisaliśmy:
CHEŁMIEC WIEŻA WIDOKOWA: RUSZA REMONT, CO SIĘ ZMIENI? (FOTO)
SZCZAWNO-ZDRÓJ: CHEŁMIEC - WIEŻA DO REMONTU I DLA TURYSTÓW (FOTO)
WAŁBRZYCH I SZCZAWNO-ZDRÓJ JUŻ MOGĄ PATRZEĆ Z CHEŁMCA
CHEŁMIEC: TERAZ TU TEŻ WIADOMO, ŻE ŚMIECI SKRZYDEŁ NIE MAJĄ (FOTO)
NADLEŚNICTWO WAŁBRZYCH: GDZIE MAMY LASY O SPECJALNYCH WALORACH? (FOTO)
CHEŁMIEC: CO SIĘ DZIEJE W JEGO LASACH? CZY ZNIKNĄ? (FOTO)


Opr. MS
Foto: Magdalena Sakowska