Wprawdzie budowa wieży widokowej na Borowej zacznie się najwcześniej w przyszłym roku, ale już w listopadzie mają ruszyć pierwsze prace projektowe dotyczące różnych udogodnień dla turystów w Górach Czarnych pomiędzy Wałbrzychem i Jedliną-Zdrojem.


Prace finansowane przez obie gminy obejmą zagospodarowanie terenów leśnych i tras turystycznych. Sporządzona już została koncepcja zagospodarowania turystycznego okolic Borowej, oparta na dziesięciu miejscach w rejonie Góry Zamkowej, przełęczy Koziej i Borowej, rozdroży, dawnych kamieniołomów po stronie wałbrzyskiej i góry Jałowiec, gdzie  ma się pojawić drewniana platforma widokowa. Będą też stojaki na rowery, wiaty, tablice informacyjne, drogowskazy, ławy i stoły. Ten wstępny etap projektu ma zostać ukończony do 30 listopada.

Wałbrzych decyzją radnych udzieli Jedlinie na te prace projektowe dotacji o wysokości 15 100 zł. Na kolejne prace, związane z projektowaniem i budową wieży na Borowej, nasze miasto udzieli Jedlinie dotacji o wysokości 9900 zł.

- Pierwotnie miało być 25 000 zł, ale w ramach przeprowadzonego postępowania koszty okazały się niższe niż zaproponowane, więc pozostałą część tej kwoty postanowiliśmy przesunąć na rozwój infrastruktury w okolicach Borowej – mówi Arkadiusz Grudzień, rzecznik urzędu miasta.

Więcej na temat tej inwestycji:
Z GÓRY NA WAŁBRZYCH I JEDLINĘ

Czytaj też:
ŚWIETNA WIADOMOŚĆ DLA AKTYWNYCH: NOWA TRASA
BĘDZIE WIEŻA NA TRÓJGARBIE!
WIEŻA JAK Z "WŁADCY PIERŚCIENI" (ZDJĘCIA)
WAŁBRZYCH JAK Z DRONA (ZDJĘCIA)
GÓRA DZIKOWIEC - MIEJSCE AKTYWNEGO WYPOCZYNKU W REGIONIE
RUSZ NA SPACER PO (NIEDOSZŁYCH) WULKANACHTekst i foto: Magdalena Sakowska