Spacerujących i ruszających na szlak jest tutaj wielu o każdej porze roku, zimą dodatkowo przyjeżdżają wielbiciele zabaw na śniegu z rodziną, kijkami, psem i sankami. Tej zimy też nie brak chętnych do odwiedzania Andrzejówki. Kultowe schronisko powiatu wałbrzyskiego to wyjątkowe miejsce. Zobaczcie zdjęcia, jak pięknie w tej okolicy tegorocznej zimy.


Pierwsze dni ze śniegiem


Bożonarodzeniowy weekend 2020 był pierwszym tej zimy momentem ze śniegiem w okolicy Wałbrzycha. Nic dziwnego, że zmęczeni świętowaniem, spragnieni zimowego szaleństwa ruszyli z miasta gremialnie w Góry Suche, gdzie białego puchu było więcej niż na przysłowiowe lekarstwo.Część odwiedzających utknęła na drodze powiatowej, większość jednak dojechała szczęśliwie i mogła cieszyć się takimi wyjątkowymi widokami...... jeździć na sankach......fotografować góry w pogodny dzień...... i cieszyć się bufetem pod chmurką...Na Waligórze zrobiło się tłoczno od saneczkarzy i walczących w bitwie na śnieżki.Wielu wyruszyło spod węzła szlaków turystycznych przy Andrzejówce ku Sokołowsku lub Jedlinie (szlak czerwony), do Głuszycy (żółty), do Wałbrzycha lub Unisławia Śląskiego (żółty), do Mieroszowa lub Rybnicy (niebieski), a śmiałkowie wybrali szlak czarny do Przełęczy Pod Szpiczakiem.Trudny czas

Najbliższe tygodnie dla zamkniętych schronisk górskich i hoteli w feryjnym szczycie będą wyjątkowo trudne z uwagi na obostrzenia obowiązujące przynajmniej do 17 stycznia. - Nastał dla nas trudny czas, także mniej popularnych decyzji. Nie zamykamy się, ale musimy całkowicie zrezygnować z przyjmowania gości na noclegi, a także, mocno ograniczyć przestrzeń dostępną w schronisku. Dlatego od 28 grudnia będzie obowiązywał w środku ruch jednokierunkowy bez dostępu do sali i z ograniczoną ilością osób w środku. Prosimy też o zachowanie niezbędnego minimum zabezpieczeń, przede wszystkim o ubieranie maseczek. Czyli - można wejść, zamówić, odebrać napoje, poczekać na odbiór jedzenia, ale będziemy wpuszczać po kilka osób, nie więcej. Nadal dostępne będą toalety, a także miejsce na schronienie się, jeżeli warunki pogodowe będą ciężkie - zapowiedziała ekipa Andrzejówki. W noworoczny weekend dzierżawcy zapowiedzieli, że wystawią bufet i grilla na zewnątrz. Chcą przetrwać kwarantannę odpowiedzialnie, razem z odwiedzającymi. Umożliwcie im to, jak się wybierzecie w to niepowtarzalne miejsce.Zobacz też:
ANDRZEJÓWKA, GÓRY KAMIENNE: NOWY DACH DLA TURYSTÓW (FOTO)
ANDRZEJÓWKA: JAK SIĘ ZMIENI PEJZAŻ TURYSTYCZNY W OKOLICY?
GDY W BIESZCZADY NIE DA RADY - JEST ANDRZEJÓWKA! (FOTO)
ANDRZEJÓWKA - KOLOROWE URODZINY (ZDJĘCIA)
SUCHAWA: ŚWIAT Z TRACHITOWEJ GÓRY (FOTO)
ANDRZEJÓWKA: ORZEŁ PRZEDNI ROZPOCZYNA TU WIELKĄ AKCJĘ (FOTO)
WDWI PO GODZINACH - ANDRZEJÓWKA WIOSNĄ (FOTO)
SPACEREM WOKÓŁ WALIGÓRY (ZDJĘCIA)


ELW
fot. JK