Data wydarzenia: 22.02.2020 08:00 - 22.02.2020 23:00
Miejsce wydarzenia: Głuszyca

Maraton Pieszy "Sudecka Żyleta", to najostrzejszy maraton górski w Sudetach i jeden z najtrudniejszych w Polsce. Charakterystyczną cechą "Żylety" jest duża liczba stromych podejść i karkołomnych zejść ulokowanych w malowniczych zakątkach Sudetów Środkowych. Karkołomne jest też zapisywanie się na "Żyletę", bo chętnych jest zawsze więcej niż miejsc. W niedzielę pojawi się dodatkowa szansa zapisania się!

Każdego roku zapisy na "Żyletę" to prawdziwa walka. W ciągu krótkiego momentu rejestrują się setki uczestników i nie ma miejsc. Tak samo było i w przypadku 8. edycji. Dlatego w najbliższy weekend odbędzie się mała dogrywka. - Dogrywka zapisów na 8. MP "Sudecka Żyleta" odbędzie się w niedzielę (19 stycznia) o godzinie 20:00! Do Waszej dyspozycji oddamy 50 miejsc startowych. Dogrywka odbędzie się w myśl zasady "kto pierwszy, ten lepszy" - ogłaszają organizatorzy.


To wydarzenie o charakterze turystyczno-wytrzymałościowym, organizacji którego przyświeca podstawowa idea: „pro bono publico” (dla dobra publicznego, nie dla zysku zysku). Maraton dedykowany jest piechurom, pozbawiony jest rywalizacji i nie będzie prowadzona klasyfikacja.

Rodzaj wydarzenia: długodystansowa impreza dla piechurów
Charakter wydarzenie: przejście turystyczno-wytrzymałościowe
Lokalizacja: Polska, Sudety Środkowe
Zasięg: Góry Sowie, Góry Suche, Góry Wałbrzyskie
Miejsce startu: Głuszyca
Miejsce mety: Głuszyca
Dystans: pętla około 55 km
Limit czasowy: 19h
Zapisy: grudzień 2019
Limit uczestników: 600 osób
Wpisowe: 70 zł
Świadczenia: pakiet startowy; certyfikat dla wszystkich uczestników; pamiątkowy medal dla wszystkich, którzy pokonają pełen dystans, gadżet z logo maratonu, napój i gorący posiłek na trasie; upominki i nagrody rozlosowane po zakończeniu maratonu; karta startowa z zaznaczonym przebiegiem trasy; numer startowy, znakowanie trasy, zabezpieczenie medyczne.oprac. ELW
fot. JK