Data wydarzenia: 01.07.2016 10:00 - 31.08.2016 23:00
Miejsce wydarzenia: Pałac Struga

Lody bananowe, truskawkowe i waniliowe - to nuda. Pora spróbować elektryzujących połączeń i zakosztować lodowych eksperymentów z udziałem smaków warzywnych oraz owocowych z elegancką, ale wyraźną nutką przypraw. Festiwal Lodów w Pałacu Struga potrwa do końca wakacji, ale warto zacząć delektować się propozycjami deserów już dziś, by zdążyć wypróbować choć część tej ciekawej oferty.

- Goście już w kwietniu pytali się nas o to, czy planujemy kolejny Festiwal Lodów. Nie narzekamy zatem na brak zainteresowania naszą propozycją. W tym roku podczas festiwalu serwujemy naturalne wyroby dwóch niewielkich manufaktur - z Kątów Wrocławskich i Pszenna - specjalizujących się w produkcji autorskich smaków lodów - wyjaśnia Agnieszka Chmura-Wieczorek, właścicielka hotelu i Restauracji Adelsbach, w której trwa ta sympatyczna cykliczna impreza kulinarna.

W tym roku dla smakoszy i wielbicieli lodów przygotowano propozycję złożoną z 6 kategorii smakowych:
- Kraina Królowej Śniegu (dla dzieci i nie tylko)
- Mroźne orzeźwienie,
- Romantyczna nuta,
- Symfonia smaków,
- Sen ogrodnika,
- i Arktyczny powiew.

Pod tymi zagadkowymi określeniami kryją się prawdziwe lodowe perełki. Przykładowo sen ogrodnika to m.in. lody o smaku koperkowym, w tej kategorii znajdziecie też smaki innych warzyw. Można próbować lodów z wybranej grupy, lub smaki dowolnie miksować i komponować prawdziwie wybuchowe mieszanki. W mroźnym orzeźwieniu znajdziecie m.in. lody z dodatkiem piwa, zaś w symfonii smaków znajdą się m.in. zaskakująco przyprawione lody pomarańczowe. Kto z Was by spróbował lodów dosmaczonych imbirem lub chili, powinien wybrać się do Strugi.

Lody podawane są bez takich dodatków jak bita śmietana, polewy i posypki. - Nie chcemy zakłócać smaku lodów, zależy nam na udanej degustacji,  dlatego desery zdobione są wyłącznie owocami, listkiem mięty lub melisy i jadalnymi kwiatami, takimi jak nasturcje - dodaje pani Agnieszka.

Restauracja hotelowa tradycyjnie zaprasza również na wyśmienite obiady i przekąski, a latem jej specjalnością jest chłodnik litewski. Idealny na upalne dni.

Festiwal Lodów potrwa do 31 sierpnia.

Przeczytaj również:
ZŁOTY POCIĄG DO ALKOHOLI REGIONALNYCH
FOOD TRUCKI ZAWITAŁY DO WAŁBRZYCHA
KOLACJA W CIEMNOŚCIACH, CZYLI UCZTA DLA ZMYSŁÓW - JUŻ W REGIONIE WAŁBRZYSKIM
MAGDA GESSLER ZAKOŃCZYŁA REWOLUCJĘ W WAŁBRZYCHU

tekst Elżbieta Węgrzyn
fot. Ryszard Burdek / Pałac Struga