Za nami Konkurs na Najpiękniejszą i Najsmaczniejszą Babę Wielkanocną 2019 organizowany w Szczawnie-Zdroju. 11 kwietnia w tym konkursie piękności wzięło udział aż 19 wypieków. Było co podziwiać i czego próbować. Zobaczcie sami i sprawdźcie, kto zwyciężył w tej słodkiej rywalizacji.

11 kwietnia 2019 w restauracji hotelu Maria Helena w Szczawnie-Zdroju Zarząd Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju wraz z jury konkursowym rozstrzygnął tradycyjny szczawieński Konkurs na Najpiękniejszą i Najsmaczniejszą Babę Wielkanocną. Wręczenie nagród odbyło się po rozstrzygnięciu konkursu podczas Spotkania Wielkanocnego.Warto przypomnieć, że rywalizacja na wypieki - kunszt ich wykonania i smak - rozpoczęła się dziewięć lat temu. - Pomysł na ten konkurs narodził się w 2010 roku, pokazuje on że dbamy o nasze lokalne tradycje i inicjatywy regionalistyczne. Teraz, gdy z roku na rok stają się coraz bardziej popularne aż dziw, że konkurs bab i konkurs palm zaczęliśmy organizować tak późno w Szczawnie, bo inne miejscowości miały podobne inicjatywy znacznie wcześniej - mówi Iwona Czech, prezes Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju.    W konkursie mógł wziąć udział każdy, kto upiekł babę według domowego przepisu i przyniósł ją w czwartkowe popołudnie do restauracji hotelu Maria Helena. Wypieki przynoszono do ostatniej chwili i wprost nie można się było nacieszyć ich wymyślnymi kształtami, formą np. baranka, uzupełnieniem z muffinek... czy zdobieniem ze świątecznymi motywami zajączków i kurczaków.

W czasie gdy jury kosztowało ciast uczestnicy spotkania przy kawie i herbacie mogli wysłuchać prezentacji historycznej w wykonaniu prezes Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju.Wyniki konkursu na Najpiękniejszą i Najsmaczniejszą Babę Wielkanocną:
I - Małgorzata Moczadłowska
II - Violetta Mercik (szefowa Hotelu "Maria Helena")
III - Sylwia i Maja Borowiec (matka i córka)

Wśród nagród wręczonych zwycięzcom znalazł się markowy sprzęt AGD.


Elżbieta Węgrzyn