W lutym powiadamialiśmy jako pierwsi o nowej lokalizacji restauracji McDonald's na Szczawienku. W marcu zaczęły się tam prace porządkowe, a na początku maja wjechał ciężki sprzęt i rozpoczęto budowę obiektu.


Kolejna z licznych budów w Wałbrzychu

Kiedy pisaliśmy o tym w lutym (SZCZAWIENKO: NOWY MCDONALD'S JEDNAK BĘDZIE. GDZIE? (FOTO)), w trakcie rozpatrywania była inwestycja na pięciu działkach przy skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i de Gaulle'a, z wjazdem od Wrocławskiej, na opuszczonych ogródkach działkowych. Nazwa zamierzenia budowlanego to "budowa budynku restauracji McDonald’s".


Wniosek został złożony do urzędu miasta 28 grudnia 2021. W drugiej połowie stycznia była uzupełniana dokumentacja. Kilka dni po naszym tekście wniosek otrzymał pozwolenie na budowę i w marcu prace ruszyły - wycięto tam drzewa oraz zarośla. 5 maja na teren weszła wykonująca firma z Olsztyna. 6 maja rozpoczęło się grodzenie placu budowy. Jak nam powiedzieli budujący, mają czas do końca września. Na miejscu powstanie restauracja i duży parking z wydzielonym miejscem dla autokarów. Być może lokal będzie otwarty jeszcze w tym roku, ale takich informacji na tym etapie koncern nie potwierdzi.
Miało być obok Palmiarni...


O możliwości budowy nowej restauracji KFC lub McDonald's przy wjeździe do naszego miasta, a dokładniej naprzeciwko bramy Palmiarni, pisaliśmy w lipcu 2020 - wtedy władze miasta poinformowały o sprzedaniu działki: WAŁBRZYCH PALMIARNIA: BĘDZIE TU MCDONALD'S CZY KFC? (FOTO). A chodziło o działkę przy ul. Wrocławskiej, pomiędzy pętlą autobusów nr 12 i 9 a ul. Dębową. Na tym miejscu stał wyburzony pod koniec lat 90-tych budynek o numerze 189. Oprócz restauracji miała tu powstać stacja benzynowa.Jednak czas mijał i nic się nie działo - oprócz tego, że na sąsiedniej parceli w listopadzie ruszyła zupełnie inna inwestycja (Szczawienko: jak będzie wyglądał nowy hotel? (WIZUALIZACJE, FOTO)). Wydawało się, że z powodu pandemii nowy właściciel nie spieszy się z realizacją swoich planów - jednak okazało się, że przygotowania do inwestycji są już mocno zaawansowane, ale... w nieco innej lokalizacji. Kilometr od tamtej. Tu powstała już imponująca dziura.Obok będzie się toczyła jeszcze jedna inwestycja. To "Budowa jednokierunkowego zjazdu publicznego z ul. Charlesa de Gaullea drogi wojewódzkiej nr 376 na działkę nr 136/15" To jedna z zakupionych działek, będzie to wjazd na teren restauracji, być może także stacji benzynowej, bo takie było pierwotne zamierzenie. 15 listopada 2021 ta inwestycja otrzymała zgodę na realizację. Przeprowadzą ją Inwestycje Komercyjne Sp. z o.o. 

 

Na Szczawienku również:

Powstaje centrum ogrodnicze Byliny-Świerk:
WAŁBRZYCH PALMIARNIA: CZY POWSTANIE TU HIPERMARKET? (FOTO)

Wkrótce ma zostać przebudowana ul. Wilcza od ronda do nowego parkingu:
WAŁBRZYCH: BĘDZIE NOWY FRAGMENT DROGI I ŚCIEŻKA ROWEROWA


Ma tu powstać duża nowa sieć gazownicza i przebudowywana jest stacja:
SZCZAWIENKO: WIELKI GAZOCIĄG PÓJDZIE PRZEZ 65-TY KILOMETR (FOTO)

Remontuje się też sama Palmiarnia:
WAŁBRZYCH PALMIARNIA: WYŁADNIAŁA PO KOLEJNYM REMONCIE (FOTO)


A dla dbających o dobre odżywianie się nasz cykl DIETETYK RADZI


Tekst i foto: Magdalena Sakowska