Przyrządzanie posiłku dla kilku osób, na świąteczny obiad czy inną uroczystość, zawsze wiąże się z tym samym – ograniczoną ilością miejsca na piecu lub też zbyt małym palnikiem, by komfortowo ugotować potrawę w kilkunastolitrowym garnku. Jak się jednak okazuje – płyta indukcyjna i tutaj sprawdzi się doskonale!

Jaką płytę indukcyjną wybrać? 

Wiele mówi się o tym, że gotowanie bez „źródła ognia” to nie gotowanie, nie sposób także znaleźć płyty indukcyjnej np. w restauracyjnych kuchniach, co może sugerować, że nie nadają się do profesjonalnego gotowania. Jednak nic bardziej mylnego! Są doskonale dostosowane do wymogów współczesności, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Każdy, kto choć raz miał możliwość skorzystania z płyty indukcyjnej, doskonale też wie, jakie to… lekkie, łatwe i przyjemne! Płyta się nie nagrzewa, co jest idealnym rozwiązaniem w przypadku rodzin z dziećmi, wygląda elegancko i nowocześnie, a do tego jest wyjątkowo czysta i bezproblemowa w użyciu.  


Ponadto skraca czas przygotowywania posiłków i choć wymaga specjalnych garnków – to jednak nie jest to żadnej problem. Ilość modeli dostępnych na rynku robi wrażenie! Spełniają bowiem wymagania zarówno tych, którzy gotują okazjonalnie i nie potrzebują do tego dużego pieca, jak i dla prawdziwych miłośników kulinarnych przygód. A co z tymi, którzy uwielbiają przygotowywać wymyślne posiłki i potrzebują do tego więcej przestrzeni, a nieraz także specjalistycznych naczyń, jak brytfanny czy wyjątkowo dużych garnków? I dla nich znajdzie się indukcja, która pozwoli na kreatywność i kuchenne rewolucje.  


Inteligentne gotowanie z płytą indukcyjną

Jeśli gotuje się często, dla większej ilości osób, najlepiej zainwestować w płytę o więcej niż czterech polach grzewczych, co pozwoli na większą swobodę. Taką możliwość oferują także płyty gazowe - bez problemu można dostać 5- czy 6-palnikową płytę, np. gazową. Jednak płyty indukcyjne idą o krok dalej! Umożliwiają bowiem połączenie dwóch pól grzejnych w jedno większe, które ma kształt prostokąta idealnie więc sprawdzi się pod naczynie żaroodporne czy klasyczną, dużą brytfannę. Co więcej, można zapomnieć o kipiących garnkach! Modele płyt indukcyjnych z funkcją SenseBoil rozpoznają moment zagotowania wody i automatycznie redukują moc, zapobiegając jej wykipieniu i zalaniu płyty. Można spokojnie skupić się na innych zadaniach, bez obaw o wpadkę przy gotowaniu. To świetna pomoc dla każdego miłośnika gotowania.


Łączenie pól w płycie indukcyjnej – dlaczego warto je wybrać?

Płyta indukcyjna – łączenie pól szczególnie pozwala po prostu na wyjątkową wygodę w gotowaniu. Eliminuje problem ustawienia garnków o różnych rozmiarach, których czasem nie sposób ułożyć idealnie na polu grzewczym ze względu na ich rozmiary. Płyta indukcyjna z możliwością łączenia pól zapewnia większą elastyczność, gdy używa się różnych wielkości garnków i patelni jednocześnie. Połaczone dwie strefy działałają wówczas jak jedna, z taką samą regulacją temperatury i czasu pracy. Ułatwia to gotowanie w dużych lub wydłużonych naczyniach.

Już nie trzeba martwić się o nierównomierne ugotowanie czy też konieczność dzielenia potraw na kilka naczyń. Pozwala to na oszczędność i czasu, i energii, bo nie trzeba dzielić gotowania na kilka etapów. Jeśli więc lubisz gotować, chcesz mieć w tym swobodę i komfort i bez problemu używać swoich ulubionych garnków – płyta indukcyjna z łączeniem pól jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie!