Data wydarzenia: 29.08.2020 12:00 - 30.08.2020 20:00
Miejsce wydarzenia: Pałac Struga

29 - 30 sierpnia to już ostatnie dni Festiwalu Lodów, z którego cały dochód jest przeznaczony na ratowanie unikalnych malowideł w sali balowej Pałacu w Strudze. W niedzielę zaś można się będzie cofnąć w czasie...


Addio pyszności!


Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników lodów, historii i sztuki w ostatni wakacyjny weekend na finał VIII Festiwalu Lodów - to już ostatnia okazja pomagać ze smakiem w ratowaniu zabytków i delektowania się doskonałymi lodami rzemieślniczymi. W niedzielę 30 sierpnia będzie wyjątkowa okazja pomóc w finansowaniu prac konserwatorskich malowideł renesansowych w sali balowej Pałacu Struga: wspólnie z wolontariuszkami i kurator wystawy - panią Sylwią Sobieraj-Borowiec wykonaliśmy unikatowe ceramiczne mini filiżanki, które będzie można zakupić wypełnione lodami o smaku marakuja. To dodatkowy - 21 smak z poza festiwalowego menu! Jest to filiżanka-cegiełka, całkowicie ręczna robota - prawdziwy unikat!


Niedzielna herbatka

W niedzielę - 30 sierpnia o godzinie 19:00 odbędzie się podwójne wydarzenie: drugi "Podwieczorek z Księżną Izabelą Czartoryską" współorganizowany przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej "Nasze Stulecie" i Fundację Wspólna Przestrzeń oraz Finisaż zbiorowej wystawy pt. "Malarstwo, rysunek i ceramika". Kurator wystawy, pani Sylwia Sobieraj-Borowiec serdecznie zaprasza wszystkich, którzy jeszcze nie widzieli wystawy. Na wystawie można zobaczyć malarstwo, rysunek i ceramikę studentek studiów podyplomowych z pracowni prof. Anny Kramm z ASP we Wrocławiu, ceramikę absolwenta z ASP z Wrocławia, obrazy absolwentów z ASP z Poznania oraz rzeźbę ceramiczną studenta i absolwentki ASP z Warszawy. Prace doskonale wpisały się w przestrzeń pałacowych wnętrz.

W sobotę i w niedzielę zapraszamy po raz ostatni w tym sezonie na lody oraz na zwiedzanie pałacu o pełnych godzinach od 12:00 do 18:00.

Ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią prosimy o rezerwację miejsc na Podwieczorek z Księżną Izabelą Czartoryską i finisaż wystawy. Rezerwacji można dokonać mailem: biuro@palacstruga.pl lub przez facebooka Pałac Struga.

Stroje z epoki napoleońskiej mile widziane.oprac. ELW