Data wydarzenia: 15.08.2019 12:00 - 18.08.2019 20:00
Miejsce wydarzenia: Pałac Struga

W długi sierpniowy weekend sporo się dzieje w regionie wałbrzyskim. W Pałacu Struga zaplanowano pyszną akcję charytatywną.

- W związku z dodatkowym dniem świątecznym zapraszamy na Festiwal Lodów nie tylko zwyczajowo w sobotę 17 sierpnia i w niedzielę - 18 sierpnia, ale też we czwartek 15 sierpnia w godzinach od 12 do 18 - mówi Agnieszka Chmura-Wieczorek z Pałacu Struga. Nietypowe smaki i ciekawe połączenia lodowych przysmaków przez całe wakacje sprzedawane są gościom pałacu, zaś całkowity dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na prace renowacyjne i konserwacyjne - wyjątkowych zamkowych malowideł (pisaliśmy o tym niespodziewanym znalezisku - Pałac Struga - niesamowite odkrycia Piotra Kopera [ZDJĘCIA]). 

Dodatkowo, 17 sierpni pałac będzie można zwiedzić z przewodnikiem, tym razem wyjątkowo w sobotę, a nie jak zwykle - w niedzielę. Na sobotę, godz. 19, zaplanowano też koncert charytatywny Eduardo Ruitenbach.
Cena biletów w przedsprzedaży 25 zł, a w dniu wydarzenia 30 zł. Dochód z biletów Fundacja Pałac Struga przeznacza na zabezpieczenie malowideł renesansowych Rzymskich i Dolnośląskich Cesarzy w sali balowej. - Koncertowi towarzyszyć będzie licytacja różności i pysznych ciast przygotowanych specjalnie na tę okazję - dodaje Chmura-Wieczorek. 
Będzie zatem do wylicytowania tarta malinowa, ciasto bezowe, tort krówkowy i m.in. niepowtarzalne koszulki dla wielbicieli biegania oraz sympatyków pałacu.

oprac. ELW
fot. Pałac Struga