Data wydarzenia: 05.08.2018 15:00 - 05.08.2018 17:30
Miejsce wydarzenia: Jedlina-Zdrój, Plac Zdrojowy i hala spacerowa - degustacja: różne lokalizacje

Będzie można zjeść coś smacznego, napić się kawy, posłuchać lubianej w naszych okolicach rumuńskiej grupy folkowej i przy okazji pomóc Dorotce.


Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju zaprasza kuracjuszy, turystów, mieszkańców oraz gości na kolejną edycję Festiwalu Ciasta i Kawy, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 5 sierpnia, w Hali Spacerowej przy Placu Zdrojowym w Jedlinie-Zdroju. W programie imprezy m.in.: prezentacja technik parzenia kawy w wykonaniu baristy, konkurs na najsmaczniejsze ciasto, warsztaty cukiernicze dla dzieci oraz występ zespołu folklorystycznego „Ciobanasul” din Rădăuți z Rumunii.

Na miejscu będzie możliwość skosztowania atrakcyjnych wypieków. Zakupując ciasto wspomożemy akcję charytatywną „Pomoc dla Dorotki”. Festiwalowych wypieków będzie można spróbować także w siedmiu lokalnych restauracjach, m. in. w klubogalerii "Cie-kawa", hotelu Jedlinka, Zaciszu Trzech Gór czy Czarodziejskiej Chacie.

Program:

Godz. 15.00 - Pokaz baristy - profesjonalne parzenie kawy i rozpoczęcie konkursu na najsmaczniejsze ciasto.
Godz. 15.30 - Występ zespołu folklorystycznego „Ciobanasul” din Rădăuți z Rumunii.
Godz. 16.30 - Warsztaty cukiernicze dla dzieci.
Godz. 17.30 - Ogłoszenie wyników konkursu.

Na
razie można wziąć udział w konkursie na najsmaczniejsze ciasto. Do wygrania atrakcyjne nagrody. Więcej informacji na stronie Centrum Kultury.

Opr. MS
Foto: ilustracyjne