Za takie klimaty kochamy lato i pyszne imprezy powiązane z lokalnymi smakami. Zobaczcie zdjęcia z tegorocznego - 18. Dolnośląskiego Festiwalu Zupy. Ta edycja była inna, niepowtarzalna. Prezentujemy wyniki tej edycji kulinarnej rywalizacji.

Festiwal z tradycjami po nowemu

Stoiska z wytworami rzemieślniczymi, muzyka pod chmurką i całe morze doskonałych zup - to jest to, co uwielbiamy w jedlińskim Dolnośląskim Festiwalu Zupy.Jednak czasy się zmieniają, trendy również, wciąż też trzeba pamiętać o trwającym stanie epidemii. Stąd zmiany w regulaminie festiwalu w 2021 roku. Pamiętamy wiele edycji tego festiwalu ze smakiem i poszukiwania optymalnej formuły dla festiwalu w dobie epidemii. Jednym z przejawów tych festiwalowych zmian jest fakt iż ta edycja odbyła się przy Zespole Pałacowo-Hotelowym Jedlinka.
Nowością tej edycji było oparcie rywalizacji podmioty instytucjonalne - gastronomiczne i wprowadzenie odpłatności za porcje degustacyjne. Wielbiciele zup wspierają w ten sposób pokiereszowaną wprowadzanymi obostrzeniami branżę gastronomiczną. Może jak epidemia skończy się definitywnie organizatorzy wrócą do wspólnego radosnego gotowania stowarzyszeń i gospodyń? Zobaczymy... Tegoroczny festiwal przystąpił też do akcji Stop Plastik i postawiono w nim na opakowania biodegradowalne.


Walczyli o uznanie i wazy

W konkursie wystartowało siedem pysznych potraw:
- Zupa sowiogórska - Karczma Rycerska na Zamku Grodno
- Pomidorowa fantazja PRL - Oberża PRL,
- Zupa glangalowa - Kebab pod Czarodziejską Górą,
- Zupa-krem z kiszonego ogórka - Bistro "zWolna"
- Chłodnik litwiński - Active Waterball
- Morowa grochowa - Poligon smaków
- Węgiersko-chorwacka zupa gulaszowa z pieczywem robionym na słodach piwnych - Zespół Hotelowo-Pałacowy z Browarem Jedlinka.


Jury oraz publiczność, po skosztowaniu tych specjałów wydały werdykt:

Nagroda publiczności: Zupa sowiogórska - Karczma Rycerska na Zamku Grodno

I. miejsce - Zupa sowiogórska - Karczma Rycerska na Zamku Grodno

II. miejsce - Pomidorowa fantazja PRL - Oberża PRL

III. miejsce - Węgiersko-chorwacka zupa gulaszowa z pieczywem robionym na słodach piwnych - Zespół Hotelowo-Pałacowy z Browarem Jedlinka.
Nasze relacje z lat poprzednich:

Jedlina-Zdrój: jakie zmiany dla turystów, co z Festiwalem Zupy?
Dolnośląski Festiwal Zupy 2018 [ZDJĘCIA]
XIV Dolnośląski Festiwal Zupy [ZDJĘCIA i PRZEPISY]
Jedlina-Zdrój: morze zupy po raz piętnasty (PRZEPISY I WYNIKI)


ELW
fot. R. Burdek