Złota Stacja to nowy wałbrzyski pub i kawiarnia w jednym. Znajdziecie ją w Śródmieściu, przy ul. Rycerskiej 1. Tylu gatunków piwa w jednym miejscu nie znajdziecie nigdzie w regionie wałbrzyskim... ani takich burgerów.

Ciekawy wystrój
- Lokal działa od 10 listopada, łączy on w sobie popołudniową kawiarnię z jej deserami i koktajlami oraz wyborem kaw z wieczornym pubem z jego dużym wyborem piw i alkoholi oraz dań i przekąsek do nich - mówi Wiesław Pyć, specjalista ds. marketingu. Pomysłu na nazwę Złotej Stacji w Wałbrzychu nikomu nie trzeba tłumaczyć. Lokal składa się z dwóch sal mogących pomieścić łącznie do 100 osób. W oko wpada wystrój pubu nawiązującego stylistyką do dworca kolejowego i pociągów. Menu nad barem jest jak rozkład jazdy pociągów, goście siedzą na fotelach przypominających kształtem te z dawnych wagonów kolejowych, a przyprawy na stołach poustawiano w małych wagonikach. Klimatu dodają wyzierające z każdej ściany zdjęcia zabytkowych lokomotyw, a personel nosi stroje stylizowane na mundury kolejarskie. Słowem, odjazd. 

Nie tylko burgery i piwa
Dla klientów chcących spędzić czas w zacisznej kawiarni jest tu serwowany spory wybór ciast i deserów, od sernika i szarlotki na ciepło z dodatkami przez pucharki lodowe i tiramisu po czekoladowe fondue z owocami i ciasto dnia. Do tego nie zabraknie napojów na zimno i ciepło. - Nasze kawy są to mieszanki z wałbrzyskiej palarni kawy na Piaskowej Górze, mamy też delikatnie gazowaną lemoniadę John Lennon, lemoniadę "yerbata" na bazie yerba mate oraz soki ze świeżo wyciskanych warzyw i owoców - wylicza Pyć.
Dla spragnionych nie tylko lemoniady znajdzie się duży wybór alkoholi, koktajli na ich bazie, piw bezalkoholowych i alkoholowych lanych oraz butelkowych, z kraju i zagranicy. Na uwagę z koktajli zasługuje "65 kilometr", na który składa się gin, sok z cytryny, syrop z marakui i tonik.
- Chcemy zaproponować klientom duży wybór piw rzemieślniczych z małych browarów z regionu i innych części Polski, a także piwa zagraniczne, głównie czeskie i niemieckie - wyjaśnia pan Wiesław. Istotnie wybór piw zachwyci smakosza. Znajdzie tu 4 piwa lane, a także 12 rzemieślniczych polskich butelkowych, przygotowanych w różnych stylach, do tego 10 butelkowanych piw niemieckich i czeskich. Piwosze znajdą tu przekąski oraz pięć rodzajów dużych burgerów, w tym wege-burger bez dodatku produktów zwierzęcych. Klienci mogą też zamawiać pizzę i inne propozycje menu z sąsiadującej z pubem pizzerii Da Grasso.

Przeczytaj też:
BIZNES PO WAŁBRZYSKU: ENOTEKA GUSTO ITALIANO
W ŚRÓDMIEŚCIU NOWA PIZZERIA, WKRÓTCE TEŻ PUB

Poznaj więcej wałbrzyskich biznesów - BIZNES PO WAŁBRZYSKU
Przeczytaj też więcej o lokalnych specjałach w dziale KULINARIA

fot. użyczone / Elżbieta Węgrzyn
tekst Elżbieta Węgrzyn