Dziękujemy za nominację do zabawy #basiachallenge Górnikowi Trans.eu Wałbrzych. Nominujemy natomiast: Bartosza Szarafina, Arkadiusza Chlebdę, Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą OSP Wałbrzych, Straż Miejską z Gminy Miasto Boguszów-Gorce oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu.

Ach te Basie!

Dziękujemy za nominację do zabawy naszym dzielnym koszykarzom z Górnika Trans.eu Wałbrzych. Przyjęliśmy wyzwanie i dziś w przerwie pomiędzy pisaniem kolejnych tekstów wyskoczyliśmy do cukierni Oleńka w Wałbrzychu po pyszne Basie.Barbórkowym ciastkom pokazaliśmy wałbrzyski Rynek ustrojony w górnicze barwy - widać, że miasto szykuje się do Barbórki.Ciastka Basie znamy doskonale z różnych wałbrzyskich cukierni, szczególnym sentymentem otaczamy wspomnienia po tych pysznych tortów i ciastek basiowych z Madrasu.  


Następnie nasza Basia trafiła na pamiątkowy talerzyk deserowy z Porcelany Wałbrzych. Jej słodycz towarzyszyła nam w pracy.

Na czym polega zabawa?

Nasze wyborne ciastka nawiązujące do tradycji górniczej towarzyszą nam od dekad, a ostatnio nawet pojawiają się one na ważnych dla regionu wydarzeniach (Wałbrzych: Basia - słodki smak z menu wolności [ZDJĘCIA]). O naszych słodkich wyrobach regionalnych pisaliśmy ostatnio (Ciastko Basia - niech pozna je cała Polska!) i o zabawie w "Basiowe wyzwanie" zapoczątkowanej przez LOT Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Chcemy, żebyście i Wy poznali naszą "Basię"! To jeden z najpopularniejszych smaków w naszym regionie, jednak poza nim zupełnie nieznany, dlatego zapraszamy do udziału w #basiachallenge

Zasady:
Od poniedziałku 29.11.2021 r. należy kupić/upiec i zjeść "Basię", sfotografować się z nią, nagrać filmik (tu pozostawiamy dowolność), następnie umieścić post w mediach społecznościowych i nominować do zjedzenia "Basi" 5 kolejnych osób.

My nominujemy:
Bartosza Szarafina (Radio Wrocław),
Arkadiusza Chlebdę,
Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą OSP Wałbrzych,
Straż Miejską Gminy Miasto Boguszów-Gorce
oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu.


Elżbieta Węgrzyn