Pytania konkursowe okazały się podchwytliwe i trudne. Stąd ani jednej osobie nie udało się bezbłędnie ocenić co było prawdą a co fałszem.

Podajemy zatem prawidłowe rozwiązanie:

Waldemar Malicki:

1) prowadzi kursy i seminaria muzyczne w Skandynawii, obu Amerykach, Japonii i Australii - twierdzenie nieprawdziwe (poprawne - prowadzi kursy i seminaria muzyczne w Skandynawii, obu Amerykach, Japonii)

2) nagrał ponad 40 płyt, - twierdzenie prawdziwe

3) założył i pełnił funkcję prezesa Towarzystwa im. Ignacego Jana Paderewskiego - twierdzenie nieprawdziwe (poprawne - pełnił funkcję prezesa Towarzystwa im. Ignacego Jana Paderewskiego)

4) wspólnie z siostrą Tamarą Granat stworzył unikatowy w Polsce duet fortepianowy "Duo Granat", - twierdzenie nieprawdziwe (poprawne - wspólnie z żoną Tamarą Granat stworzył unikatowy w Polsce duet fortepianowy "Duo Granat")

5) od 2010, we współpracy z Jackiem Kęcikiem i dyrygentem Bernardem Chmielarzem, przygotował i prowadzi nowy cykl koncertów z udziałem orkiestry (12 osób) i solistów, pod nazwą Filharmonia Dowcipu - twierdzenie nieprawdziwe (poprawne - od 2007, we współpracy z Jackiem Kęcikiem i dyrygentem Bernardem Chmielarzem, przygotował i prowadzi nowy cykl koncertów z udziałem orkiestry (12 osób) i solistów, pod nazwą Filharmonia Dowcipu)

Zwycięzcami konkursu, którzy będą mieli okazję zobaczyć wraz z osobą towarzyszącą w najbliższą niedzielę na żywo najseksowniejszą w historii orkiestrę prowadzoną przez lewitującego dyrygenta i pełnego charyzmy pianistę okazały się Panie: Bożena Markiel oraz Bernadetta Pluta. Serdecznie gratulujemy.