Czy zwracamy na co dzień uwagę na obecne w wielu miejscach billboardy reklamowe? Postanowiliśmy to sprawdzić wprowadzając przy tym odrobinę rywalizacji.

Wszechobecne reklamy atakują nas z wielu miejsc i nie jest to wyłącznie telewizja, radio, prasa czy internet. Cała otaczająca nas przestrzeń jest nimi wypełniona. Czy potrafimy jednak zanotować w pamięci miejsce, w którym z taką reklamą się stykamy?

Proponowana przez nas zabawa polega na poprawnym połączeniu zdjęcia przedstawiającego miejsce umieszczenia billboardu reklamowego (fotografie oznaczone w lewym górnym rogu literami) z obrazem przedstawiającym samą reklamę na nim umieszczoną (fotografia oznaczona cyfrą). Przykładowo B-7, C-2 itp.

Jedno poprawne połączenie skutkuje przyznaniem 1 pkt, a połączenie niepoprawne odjęciem 1 pkt. Wynika stąd prosty wniosek, że lepiej podać mniej połączeń, ale wyłącznie poprawnych, niż więcej, w których jednak mogą pojawić się błędy.

Za zwycięzcę uznamy osobę, która zdobędzie największą liczbę punktów. W przypadku równej ich liczby prześlemy tej grupie osób pytanie dodatkowe. Odpowiedzi można umieszczać w komentarzach pod artykułem na naszym facebookowym profilu -https://www.facebook.com/walbrzychdlawas/.

Zakończenie zabawy wyznaczyliśmy na godzinę 20.00 w niedzielę 19 lutego.

Ważnym aspektem zabawy jest również to, że zdjęcia zostały wykonane podczas weekendu 11-12 lutego na terenie Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju, co oznacza, że aktualnie niektóre z reklam mogły się już zmienić.


Do wygrania jako nagroda dla zwycięzcy - zestaw dwóch 7-godzinnych karnetów narciarskich - Stacja Narciarska Winterpol Karpacz - Biały Jar.

Życzymy powodzenia i udanej zabawy.