W sieci pojawiła się dokładna mapa XIX-wiecznej Europy. Można na niej łatwo wyszukać miasto, wieś, górę, czy region które Was interesują, a także porównać z mapą współczesną. Cofnijcie się w czasie o niemal 200 lat!

Europejskie archiwa państwowe, miejskie i wojskowe udostępniły swoje dziewiętnastowieczne mapy. Tak powstał serwis Mapire, dzięki któremu można zobaczyć, jak wyglądało nasze miasto, dzielnica i region niemal 200 lat temu. Historyczne mapy można porównywać z zsynchronizowanym widokiem współczesnym, a także przejść do trybu 3D. Serwis Mapire został stworzony we współpracy pomiędzy instytutami z Austrii, Węgier oraz Chorwacji z Arcanum Adatbázis Kft.

W serwisie znalazły się historyczne mapy państw, miast i regionów Europy, w  tym mapy wojskowe i katastralne. Na nich łatwo odnajdziecie Wałbrzych, miasta powiatu i okoliczne obiekty.

Polecamy wypróbować Mapire.eu: WAŁBRZYCH I REGION NA XIX-WIECZNEJ MAPIE EUROPY


Dzięki wyszukiwarce łatwo odnaleźć interesujący nas obiekt, np. Lubomin, czy Chełmiec...- powiększać widok, by zobaczyć każdy szczegół...- porównać widok historyczny ze współczesnym,


- mierzyć odległość na między obiektami,- oglądać mapy w 3D


i wyszukiwać różnice...
... Podzamcze w XIX wieku...?
... Pod górą Brzezinką był niegdyś tunel...Polecamy też:

ZOBACZ WAŁBRZYCH NA PRZESTRZENI 30 LAT


oprac. ELW za Świdnica dla Was